02:12 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
11621

NATOl pole praegu piisavalt võimekust Venemaa vägedele vastu seista.

TALLINN, 26. mai — Sputnik. NATO kõige hullem luupainaja on "Hambuni relvastatud Kaliningrad", edastab RIA Novosti ajakirja The National Interest artikli.

Piirkonnas asuvad Venemaa raketid ja merevägi vähendavad oluliselt Ameerika ja Euroopa vägede tegevusvabadust. Kusjuures suurimat ohtu kujutavad endast Iskander-M raketisüsteemid, mis suudavad anda täpseid lööke Poola ja Balti riikide mereväeobjektide pihta.

Kuhu tahame, sinna me Iskanderid ka paneme>>

Balti laevastiku eelisarendamine on Venemaa loomulik reaktsioon NATO agressiivsetele püüdlustele regioonis
© Sputnik / Константин Чалабов

Ajakiri lisab, et NATOl pole praegu piisavalt võimekust Venemaa vägedele vastu seista. Lisaks maismaarakettidele on Venemaal kasutada ka õhujõudude tiibraketid X-55 ja X-101, mille hulk pole täpselt teada, kuid väljaanne rõhutab, et selle relvaga saab hävitada mistahes sihtmärgi Poolas.

Keegi ei taha surra: mida lubab Eestile NATO ja mida tõotab Venemaa doktriin>>

Lisaks paikneb Kaliningradis suur Venemaa sõjalaevastiku kontingent, sealhulgas väikesed suurtükikandjad projekt 21630, mis on relvastatud vertikaallaskeseadeldisega 3P-14 UKSK, milles on kaheksa Süürias terrorismivastases operatsioone testitud raketti "Kalibr". Need laevad, nagu ka kaks projekt 877 allveelaeva suurendavad Venemaa ennetava löögi võimekust agressori vastu veelgi.

Vene Iskanderid on suutelised tulistama rakette Poolast liikvele minevate NATO vägede pihta
© Sputnik / Сергей Орлов

"Suwalki koridor" ja Euroopa julgeolek>>

Ajakiri annab teada ka mitmetest teistestki sõjalaevadest, mida rakendatakse pealvee-, allvee- ja õhutõrjeoperatsioonides. Nendeks on projekt 956 hävitaja, kaks vahilaeva "Neustrašimõi", neli projekt 20380 korvetti, neli projekt 1234 väikest raketikandjat ja seitse projekt 1241 raketikaatrit.

Kokkuvõtteks kirjutab väljaanne, et Kaliningradiga piirnevatel NATO liikmesriikidel ei oleks puhkeva sõjalise konflikti korral võimalik osutada Venemaa vägedele piirkonnas väärilist vastupanu ja sõjaolukorras on eduväljavaated selgelt Venemaa kasuks.

Sõjandusajakirja Kodumaa Arsenal (v.k. Арсенал Отечества) ekspert Dmitri Gvozdenko arvustas telekanali RT saates USA väljaandes The National Interest ilmunud artiklit NATO "õudusunenäost".

"Kaliningrad on meie riigi territoorium ja me paigutame siia kõike, mida me vajalikuks peame," ütles Gvozdenko, lisades, et NATO paigutab Ameerika relvastust hoopiski mitte sinna, kuhu peaks — Euroopa territooriumile, mitte Ameerika Ühendriikidesse.

Ekspert rõhutas, et Venemaa relvad, sealhulgas raketisüsteemid "Iskander-M", millest artikli autori arvates lähtub suurim oht, on sinna paigutatud üksnes kaitse-eesmärgil. Venemaa ei paigutanud neid sinna enne, kui USA hakkas Euroopasse rajama raketitõrjesüsteeme.

"See tähendab, et me oleme sunnitud tegelikult end kaitsma olukorras, kus tuhanded ühikud sõjatehnikat nihkuvad üha lähemale ja lähemale meie piiridele," ütles Gvozdenko ja lisas, et Venemaa ei kavatse anda "lööki esimesena".

Maailma riikide sõjalise võimsuse reiting
© Sputnik / Deniss Grabussov
Maailma riikide sõjalise võimsuse reiting
Teema:
Relvastus (196)
Tagid:
laevastik, NATO, Kaliningrad

Peamised teemad