10:48 21. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1769
 • RUB78.0670
Bulgaaria ja EL-i lipud

Ekspert hindas Bulgarian Streami elujõulisust

© Sputnik / Алексей Витвицкий
Välisuudised
lühendatud link
19 0 0

Energeetika- ja rahandusinstituudi president Vladimir Feigin kommenteeris Bulgaaria riigipea Rumen Radevi avaldust, kus ta tegi ettepaneku ehitada otse Venemaalt lähtuv gaasijuhe ja nimetada see Bulgarian Streamiks.

TALLINN, 27. mai — Sputnik. Vladimir Feigini arvates on Bulgaaria presidendi avaldus teatud kindla liini jätkuks läbi Bulgaaria territooriumi kulgema pidanud ja realiseerimata jäänud South Streami aegadest.

Bulgaaria tahab taas otse Venemaalt gaasi saada >>

"Selle riigi vahetunud valitsused ei ole välja töötanud mingit järjekindlat poliitikat, mistõttu South Streami projekt pole teostunud, kõik läks üle TurkStream projektile," ütles Fladimir Feigin raadio Sputnik intervjuus.

Teisest küljest on Rumen Radevi ettepanek selgitatav sellega, et Bulgaarial on Türgiga ajalooliselt keerulised suhted, mistõttu Bulgaaria võimud ei sooviks niisugust ilmselget sõltuvust naaberriigist.

Feigini sõnul ei tea senimaani keegi, kuhu TurkStream edasi kulgeb, Bulgaaria gaasivarustuse lahendusvariante võib olla mitu, kuid rajada üks haru suhteliselt vähese gaasitarbimisega riiki on küllaltki keeruline.

Nagu ududisteportaal Sputnik Eesti juba kirjutas, teatas Bulgaaria president Rumen Radev esmaspäeval, 21. mail, et tema riik vajab Venemaa gaasi otsetarneid.

"Niisugune lähenemine on dikteeritud tervest mõistusest ja energiajulgeoleku ning energiatõhususe vajadustest ning seda mitte üksnes Bulgaaria, vaid ka Euroopa Liidu suhtes tervikuna," märkis riigipea, lisades, et Sofia püüdlused ei erine kuigivõrd Berliini kavatsustest realiseerida Nord Stream 2.

Rumen Radev viibis kahepäevasel visiidil Venemaal. Esmaspäeval, 21. mail kohtus ta Moskvas peaminister Dmitri Medvedeviga ning 22. mail sõitis Sotši, kus esmakordselt pärast kümneaastast vaheaega leidis aset Venemaa ja Bulgaaria presidendi kahepoolne kohtumine.

"Turkish Streami" esimese haru merealune osa sai valmis >>

Pärast 2019. aastat peab Bulgaaria saama Venemaa gaasi gaasijuhtme TurkStream kaudu, mida on Musta mere põhjas pikendatud. Ent sel juhul tuleb riigil kasutada gaasitransiiti läbi Türgi.

Tagid:
majandus, otsetarne, gaasijuhe, gaas, South Stream, Nord Stream 2, TurkStream, Turkish Stream, Bulgarian Stream, Rumen Radev, Türgi, Venemaa, Bulgaaria

Peamised teemad

 • Gaasi terminal Poolas

  EL-i ja USA ühisavalduses pärast Euroopa Komisjoni Jean-Claude Junckeri ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumist juuli lõpul on öeldud, et Euroopa Liit tahab suurendada LNG importi USA-st oma energiavarustuse mitmekesistamiseks.

  12
 • USA kasutab rivaali vastu surmavaid meetmeid, illustreeriv foto

  USA ajakirjanduse ja mõne vene majandusteadlase arvates surmas USA president ühe suletõmbega kogu "Hiina majandusime", mis tähendab, et nüüd näeb kogu maailm, et ainus viis veidigi inimväärne elatustase kindlustada on truult ja alandlikult Washingtoni saapaid lakkuda ja "madalat profiili hoida".

  40
 • Mälestusmärk Klooga veretöö ohvritele

  Kunagise Klooga koonduslaagri territooriumil asuva memoriaali juurde kogunesid endised vangid ja Venemaa diplomaadid, et mälestada seitsmekümne nelja aasta eest hukatuid.

  40