10:39 21. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1769
 • RUB78.0670
Vene sõjaväelased Süürias

Süürias hukkus võitluses terroristidega neli Vene sõjaväelast

© AP Photo / SANA
Välisuudised
lühendatud link
3011

Süürias hukkus neli Vene sõjaväelast, kes lõid tagasi arvulises ülekaalus olevate mässajate rünnakut Süüria armee suurtükiväepatareile.

TALLINN, 27. mai — Sputnik.  Sellest teatas RIA Novosti viitega Venemaa kaitseministeeriumile. Ministeeriumi ametlik veebisait pühapäeval, 27. mail kella 12.00 seisuga sellist teavet ei kajasta.

Süüria mässulised kasutavad Euroopa relvastust >>

"Süüria Deir Ez-Zori provintsis ründas mitu mobiilset terrorirühmituste lahinggruppi Süüria valitsusvägede suurtükiväe patareid. Kaks tulejuhtimisega tegelnud Vene sõjalist nõustajat hukkusid kohapeal. Veel viis Vene sõjaväelast sai vigastada ja viidi kiiresti Venemaa sõjaväehaiglasse, "- öeldakse avalduses.

Teatati, et sõjaväemeedikud võitlesid kahe kriitiliselt haavatud sõjaväelase elu pärast, kuid ei suutnud neid päästa. Kõik sõjaväelased esitati riiklikeks autasudeks.

Tund aega väldanud lahingu käigus hävitasid sõjaväelased 43 terroristi ja kuus maastikusõidukit koos neile paigaldatud suurekaliibriliste relvadega.

Uudisteportaal Sputnik Eesti teatas ennem, et Venemaa vaenupoolte lepitamise keskuse (CPAP) ja Süüria sõjaväe esindajad leidsid mässajatest vabastatud Homsi provintsis NATO riikidest pärit relvade ladusid.

Vabastatud territooriumidelt leidis sõjavägi ka maa-aluseid tsehhe lõhkeseadeldiste valmistamiseks ning meditsiinikomplekse ja vangide hoidmiseks mõeldud kinnipidamisruume sisaldavaid tunnelivõrgustikke.

2018. aasta aprillis konfiskeeris Süüria armee Damaskusest kirde suunas asuvast Dumeiri linnast mässajatelt umbes 10 000 relva, millest enamik on toodetud NATO riikides. Varem leidsid valitsusväed Ida-Ghoutast Saksamaal ja Suurbritannias Salisburys valmistatud kloori ja suitsugranaate.

Damaskuse eeslinnas likvideeriti viimane ISIS*-e tugipunkt >>

Venemaa on korduvalt teatanud Süürias avastatud tava- ja isegi keemiarelva ladudest, kuid Lääs eelistab antud küsimuses vaikida.

Tagid:
mässulised, rünnak, hukkunud, ISIS, NATO, sõjavägi, Venemaa, Süüria

Peamised teemad

 • Gaasi terminal Poolas

  EL-i ja USA ühisavalduses pärast Euroopa Komisjoni Jean-Claude Junckeri ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumist juuli lõpul on öeldud, et Euroopa Liit tahab suurendada LNG importi USA-st oma energiavarustuse mitmekesistamiseks.

  11
 • USA kasutab rivaali vastu surmavaid meetmeid, illustreeriv foto

  USA ajakirjanduse ja mõne vene majandusteadlase arvates surmas USA president ühe suletõmbega kogu "Hiina majandusime", mis tähendab, et nüüd näeb kogu maailm, et ainus viis veidigi inimväärne elatustase kindlustada on truult ja alandlikult Washingtoni saapaid lakkuda ja "madalat profiili hoida".

  40
 • Mälestusmärk Klooga veretöö ohvritele

  Kunagise Klooga koonduslaagri territooriumil asuva memoriaali juurde kogunesid endised vangid ja Venemaa diplomaadid, et mälestada seitsmekümne nelja aasta eest hukatuid.

  40