18:56 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
2610

Kriisi Ukrainas ja olukorra Süürias annab lahendada, kui leitakse moodus Venemaa ja USA ühiseks tegutsemiseks, teatas intervjuus ajalehele Financial Times Austria kantsler Sebastian Kurz.

TALLINN, 28. mai — Sputnik. "Me ei suuda üksipäini kriisiga Ukrainas… (olukorraga – toim.) Süürias toime tulla. Me saavutame edu ainult juhul, kui leiame mooduse tegutsemiseks üheskoos USA ja Venemaaga, kuna minu arvates oleks EL-i jaoks hea, kui sellistel riikidel nagu Austria – kes alati on pooldanud sidemete sõlmimist – on head suhted Venemaaga," väitis Kurz, vahendas RIA Novosti.

Austria põhjendas diplomaatide väljasaatmisest keeldumist >>

Veebruaris külastas Austria kantsler Sebastian Kurz Moskvat, visiidi käigus leidsid aset kõnelused Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. Putin ja Kurz arutasid Austria OSCE-s lõppeva ning EL-i Nõukogus eesootava eesistumisega seotud rahvusvahelisi ja piirkondlikke küsimusi.

Euroopal tuleks tähelepanu suunata välispiiride kaitsmisele

Kurz väitis ühtlasi, et Euroopal tuleks tähelepanu suunata sisserändajate ümberpaigutamiselt oma territooriumile hoopis välispiiride kaitsmisele.

"Meil tuleks oma tähelepanu vaidlustelt pagulaste EL-i pidi laialijaotamise üle ümber lülitada välispiiri kaitsmisele," ütles Kurz intervjuus ajalehele Financial Times.

Ta lisas, et "kahe aasta möödudes on paljud riigid olnud sunnitud oma arvamust muutma, juhul kui nad olnuksid ausad, oleksid nad öelnud, et nende seisukoht 2015. ja 2016. aastal oli ekslik ning ei ole kriisi kahandanud, vaid on seda süvendanud."

Nii on Kurzi hinnangul Saksamaa "oma seisukohta õiges suunas muutnud", aga nüüd on saabunud aeg jutud lõpetada ja "midagi tegema hakata".

Euroopa elab üle Teise maailmasõja aegadest alates kõige tõsisemat rändekriisi, mis on esile kutsutud esmajoones paljudest relvastatud konfliktidest ning majandusmuredest Aafrika ja Lähis-Ida riikides. Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsioni (IOM) andmetel jõudis meritsi Euroopasse 171 000 inimest.

Ungari peaminister ähvardas vetostada EL-i eelarvekava >>

Kõige rohkem pagulasi – üle 110 000 inimese – võttis vastu Itaalia. Statistilised andmed näitavad, et eelnevalt oli EL-i sisserändajate arv enam kui kahekordselt kahanenud. Nii oli 2016. aastal Vahemerd pidi Euroopa riikidesse saabunud pagulaste arvuks 363 000 inimest.

Tagid:
poliitika, EL, Sebastian Kurz, USA, Ukraina, Venemaa, Austria

Peamised teemad