13:06 03. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0906
  • RUB85.8405
Välisuudised
lühendatud link
3721

Hillary Clinton võttis nõuks üllatada Yale´i tudengeid tavatu peakattega – tõi oma esinemisele ülikooli kaasa läkiläki. Mida nimelt ta selle žestiga öelda tahtis?

Maria Baljabina, raadio Sputnik

"Veidrad ja metsikud" valimised on Hillary Clintoni rööpast välja löönud – kui mitmendat korda juba ei suuda ta ennast leida. Yale´i ülikooli tudengitele nende koolilõpetamise tähistamisel esinedes teatas endine presidendikandidaat, et kahetseb oma vigu, kuid loodab, et see on kogemus, mis aitab tulevikus demokraatiat kaitsta. Kas tema või kellegi teise jaoks? Sellest Clinton ei rääkinud. Aga nii või teisiti – ta ei heida meelt ja punub plaane.

Trump parastab: FBI-st lekitati, et ka Clinton töötas Putini heaks >>

Ehkki paljud ütlesid juba valimiskampaania ajal, et Hillary Clinton ei ole just parimas vormis. Võimalikust tervisehäirest lubas kõnelda presidendikandidaadi kummaline käitumine avalikes kohtades. Ta langes minestusse, teda tabasid ootamatud krambid, näotõmblused ja tundmatu päritoluga köha.

Aga paistab, et nüüd on paljude kummalisuste põhjus selgunud – selleks on patoloogiline kinnisidee Venemaa suhtes. Ei või ju endisele riigisekretärile lihtsalt niisama, asja eest teist taga läkiläki näppu sattuda. Nimelt seda peakatet demonstreeris ta publikule. Räägitakse, et otsustas niiviisi toetada vana tava – Yale´ i ülikooli lõpuaktusele on kombeks ilmuda tavatute mütside ja kübaratega.

Tuntud Jennifer Psaki, kes Riigideparemangu esindajana tegi enesele nime rumalate avaldustega, sealhulgas Venema kohta, võinuks Hillary Clintonile väärika kampaania kokku seada. Tal on alles hoitud roosa läkiläki, mille Sergei Lavrov talle juba 2014. aastal kinkis. Psaki ütles, et säilitab seda tema sõnul "sümmeetrilist vastust" kingitusele USA poolt, milleks oli kaks Idaho osariigist pärit kartulit. Ka fotojäädvustus on olemas – tärniga müts sobib talle täitsa kenasti. 

Hillary Clinton aga kartis tema vihatud riigi sümbolit pähe panna. Kes teab, võib-olla oleks ta lihtsalt sisinal aurustunud, nagu muinasjuttudes mõnikord juhtub. Selle asemel vehkis ta lihtsalt mütsiga pea kohal, lausudes: "Kui te ei suuda neid võita, siis liituge nendega."

Aga no täname väga, pole tarvis: kogu Ameerika Ühendriikide liitumist isegi endise riigisekretäri ja endise presidendikandidaadi palvel me ilmselt ei soovi. Ja seda polegi tarvis – mis on, see rahuldab meid täielikult ning Washingtoniga oleme me valmis rajama partnerlussuhteid. Võib-olla koguni sõbralikke, aga mitte enamat.

Kusjuures vandenõuteoreetikud ja "Kremli käe tunnistajad" näevad ilmselt selleski Clintoni kõnes kavalat trikki. Nähtavasti istus kõnepuldi all pagunites karu, kes talle teksti ette ütles.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
presidendikandidaat, tudengid, poliitika, peakate, läkiläki, ülikool, Hillary Clinton, USA

Peamised teemad