23:46 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Välisuudised
lühendatud link
7602

Ukraina telekanali venelasest saatejuht, ajakirjanik Arkadi Babtšenko tapeti tema korteris Kiievis.

TALLINN, 30. mai — Sputnik. Mõrv, nagu teatas agentuur RIA Novosti viitega Ukraina siseministeeriumile, toimus Ukraina pealinna Dnipro linnaosas Nikolsko-Slobodskaja tänaval.

SBU töötajad on tunginud RIA Novosti Ukraina kontorisse >>

"Väljakutseliinile 102 tuli teade arstidelt: neile oli helistanud naisterahvas ja teatas, et leidis korterist oma abikaasa vereloigus. Ohver suri esialgsetel andmetel selga saadud laskehaavadest. Hukkunu on 1977. aastal sündinud Venemaa kodanik, ühe telekanali saatejuht," öeldakse ametkonna teates.

Kiievi kesklinnas tulistati surnuks Venemaa riigiduuma endine saadik Denis Voronenkov
© Sputnik / Владимир Федоренко

Väljaanne "Obozrevatel" selgitas välja mõrvatud ajakirjaniku isiku, kelleks osutus Arkadi Babtšenko, kes lahkunud Venemaalt detsembris 2016, pärast seda, kui oli väljendanud mitmetähenduslikku arvamust Sotši lähedal Venemaa lunnukiga Tu-154 toimunud lennuõnnetuse ohvrite kohta. Kiievis sai ajakirjanik telekanali ATR programmi "Prime: Babtšenko" saatejuhiks.

Babtšenko oli varem töötanud väljaannete Moskovski Komsomolets ja Novaja Gazeta sõjaväekorrespondendina ja teinud koostööd Venemaa riigitelevisiooni Esimese Kanali ja TVC-ga ning kajastanud Gruusia-Lõuna-Osseetia konflikti sündmusi.

Raadas ähvardati Krimmi sild hävitada >>

Sündmuskohal töötab Kiievi Dnepri rajooni politseiosakonna uurimisrühm. Nagu kirjutab RBK, viitega Ukraina meediale, võib Ukraina rahvusliku politsei juhi arvates mõrva motiiv olla seotud Babtšenko kutsetegevusega.

Tagid:
ajakirjanik, krimi, tapmine, Arkadi Babtšenko, Kiiev, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad