08:29 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
3901

Kiievi politsei otsis enne ajakirjanik Arkadi Batšenko mõrva tehtud valvekaamerate videosalvestisi, ütles telekanal "Gromadskoje" viitega allikale siseministeeriumis.

TALLINN, 30. mai — Sputnik. Telekanali andmetel külastasid õiguskaitsjad Nikolsko-Slobodskaja tänaval asuvat maja kell viis hommikul. Visiidi põhjust ei täpsustatud, vahendab RIA Novosti.

Kiievis tapeti Vene ajakirjanik Arkadi Babtšenko >>

Teisipäeva õhtul tulistati ajakirjanikule Kiievis tema korteri trepimademel mitu korda selga, kui ta oli just kauplusest tagasi koju tulemas. Ukraina politsei uurib ettekavatsetud mõrva. Uurimise all on mitmeid erinevaid versioone juhtunust, teiste hulgas Venemaa eriteenistuste sekkumine.

Kiievi kesklinnas tulistati surnuks Venemaa riigiduuma endine saadik Denis Voronenkov
© Sputnik / Владимир Федоренко

Siseministeerium on avaldanud kahtlustatava fotoroboti. See on umbes 40-45 aastane halli habeme ja tumesinise nokkmütsiga keskmise kehaehitusega mees, kelle kasv on 175-180 cm.

Tal oli seljas teksajakk ja jalas teksapüksid. Politsei esindaja sõnul võis kurjategijal olla kaasosalisi. Naabrinaine ütles, et tapja kasutas ilmselt summutit, sest laske polnud kuulda.

Babtšenko sõber Juri Matsarski arvates tappis ajakirjaniku palgamõrvar. "Otsustades tema käekirja järgi, sest ta oli koju tuli sõna otseses mõttes alles paar tundi tagasi, seega teda jälitas vähemalt diversant. See polnud mingi Arkadile kätte maksta otsustanud fanaatik. See oli tõeline mõrvar," ütles Matsarski.

Raadas ähvardati Krimmi sild hävitada >>

(Venemaa) uurimiskomitee algatas venemaalase mõrva kohta kriminaalasja. (Venemaa) välisministeerium nõudis Ukraina ametivõimudelt kuriteo kiireks avastamiseks maksimaalsete jõupingutuste tegemist. Ministeerium märkis, et meediatöötajate vastu suunatud füüsiline vägivald ja mõrvad on Ukrainas pidevalt sagenenud.

Peamised teemad