21:57 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
Babtšenko "mõrv" oli SBU lavastu (1)
11211

SBU juht Vassili Gritsak ütles briifingul, et ajakirjanik Arkadi Babtšenko on elus.

TALLINN, 30. mai — Sputnik. SBU sai eelnevalt infot ajakirjaniku mõrva ettevalmistamise kohta ja vältis seda, teatati ametkonnast. Samuti süüdistas Gritsak Babtšenko mõrva planeerimises Venemaa salateenistusi, vahendas agentuur RIA Novosti.

Ukraina telekanali venelasest saatejuht, ajakirjanik Arkadi Babtšenko tapeti tema korteris Kiievis, vahendas agentuur viitega Ukraina siseministeeriumile kolmapäeva hommikul.

Kui ei tea, mida öelda, ütle: "Venemaa" — Ukrainas "otsitakse" Babtšenko tapjat >>

"Väljakutseliinile 102 tuli teade arstidelt: neile oli helistanud naisterahvas ja teatas, et leidis korterist oma abikaasa vereloigus. Ohver suri esialgsetel andmetel selga saadud laskehaavadest. Hukkunu on 1977. aastal sündinud Venemaa kodanik, ühe telekanali saatejuht," seisis ametkonna teates.

Kiievis tapeti Vene ajakirjanik Arkadi Babtšenko
© Sputnik / Руслан Кривобок

Siseministeerium oli avaldanud ka kahtlustatava fotoroboti: umbes 40-45 aastane halli habeme ja tumesinise nokkmütsiga keskmise kehaehitusega mees, kelle kasv on 175-180 cm, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti hommikul.

Väljaanne "Obozrevatel" selgitas välja "mõrvatud" ajakirjaniku isiku, kelleks osutus Arkadi Babtšenko, kes on lahkunud Venemaalt detsembris 2016, pärast seda, kui oli väljendanud mitmetähenduslikku arvamust Sotši lähedal Venemaa lunnukiga Tu-154 toimunud lennuõnnetuse ohvrite kohta. Kiievis sai ajakirjanik telekanali ATR programmi "Prime: Babtšenko" saatejuhiks.

Meediani jõudis info politsei visiidist Babtšenko majja enne tema mõrva >>

Moskvas kritiseerisid ametnikud ja seadusandjad Ukraina ametivõime väidetava suutmatuse pärast ajakirjanikke kaitsta. Tsiteerides rahvasaadik Jevgeni Revenkot, teatas uudisteagentuur RIA Novosti:

"Ukraina on muutumas kõige ohtlikumaks riigiks ajakirjanikele. Tänane Ukraina valitsus ei suuda inimõigusi ja põhivabadusi tagada.

Ukraina katsed süüdistada Venemaad seotuses ajakirjaniku tapmisega räägib sellest, et riik ei ole võimeline kontrollima oma territooriumil toimuvat, kommenteeris Riigiduuma esimees Vjatšeslav Volodin. Ta märkis, et ajakirjanike Oles Buzina ja Pavel Šeremeti tapjaid pole karistatud siiamaani.

"Ja püüd kõik see Venemaa arvele panna ei ole tegelikult mitte ainult küüniline ja vale, vaid annab ka tunnistust sellest, et Ukraina pool kas ei kontrolli oma territooriumil toimuvat või lihtsalt kasutab seda ettekäändena süüdistusteks," ütles Volodin.

"Nii see kui teine ​​on halb, sest võib kahtlustada, et selle taga on mõningad kallutatud jõud Ukrainas," ütles Volodin reporteritele.

"Nad peavad ometi kord mõistma oma vastutust riigis toimuva eest: selle eest vastutavad nii president, kui ka parlament," ütles Riigiduuma esimees.

2016. aastal tapeti Kiievis autopommiga tuntud Valgevene ajakirjanik Pavel Šeremet. Märtsis 2017 tapeti Kiievis luksushotelli sissepääsu juures Venemaalt põgenenud endine Riigiduuma saadik Deniss Voronenkov, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Teema:
Babtšenko "mõrv" oli SBU lavastu (1)
Tagid:
lavastus, poliitika, libauudis, ajakirjandus, SBU, Arkadi Babtšenko, Ukraina

Peamised teemad