10:38 21. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1769
 • RUB78.0670
Ukraina taristuminister Volodõmõr Omeljan

"Moskva põlema pista": Ukraina minister kukkus unistama

© Sputnik / Стрингер
Välisuudised
lühendatud link
5331

Ukrainas on olemas terve taristuministeerium. Taristut õieti polegi, aga ministeerium on. Ja minister on – Volodõmõr Omeljan. Millega ta tegeleb? Unistab sellest, et midagi veel hävitada. Nüüd siis Venemaal – Ukraina on ju juba "klaariks tehtud". Ainult et käed jäävad lühikeseks.

Darja Tšerednik, raadio Sputnik

See, et ajakirjanik Arkadi Babtšenko "tapmine" kindla peale Venemaa kraesse kirjutatakse, ei tekitanud mingeid kahtlusi. See juhtus juba loetud minutitega pärast seda, kui "tragöödia" teatavaks sai. Seejärel aga algas konkurss kõige teravama Moskva-kriitiku nimetusele. Selle võistluse liidrikohale kerkis Ukraina taristuminister Volodõmõr Omeljan.

Babtšenko "mõrv" oli SBU lavastus >>

Oma kontol suhtlusvõrgustikus avaldas ta ukraina- ja ingliskeelse postituse üleskutsega Moskva põlema pista.

Sõna otseses mõttes. Oma hasardis oli pan Omeljan ilmselgelt unustanud, et niisugused pöördumised tähendavad üleskutset terrorismile ja nende eest võib seadusega vastakuti sattuda.

Raadas ähvardati Krimmi sild hävitada
© Sputnik / Стрингер

Ministrit see ilmselt ei peluta, tema oma fantaasialendu tagasi ei hoia. Nimetab Venemaad "kurjuse impeeriumiks" ja hoiatab pahaaimamatuid eurooplasi, et on aeg meelt muuta, kuni Venemaa barbarid pole söandanud veel rahumeelset Euroopat puutuda.

Ajalugu on pan Omeljanil samuti meelest läinud. Poleks paha tema mälu koolikursuse osas värskendada ja meelde tuletada, kes omal ajal Euroopa mongoli-tatari invasioonist ja takkapihta ka fašistlikest barbaritest päästi. Aga eks Ukrainas ole ajalookursus nähtavasti hoopis teistsugune. Seal seda ei õpetata.

USA meedia: Ukrainal tuleb Krimmi sild õhku lasta >>

Ilmselt sellepärast avaldasid paljud suhtlusvõrgustike kasutajad mõnuga oma ministrile toetust. Aga leidus neidki, kes soovitasid tal mitte sülge pritsida ning kui käed kangesti sügelevad midagi kirja panema, siis pigem andku aru oma tegevusest ministriametis.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
poliitika, ähvardus, postitus, taristuministeerium, Volodõmõr Omeljan, Moskva, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad

 • Gaasi terminal Poolas

  EL-i ja USA ühisavalduses pärast Euroopa Komisjoni Jean-Claude Junckeri ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumist juuli lõpul on öeldud, et Euroopa Liit tahab suurendada LNG importi USA-st oma energiavarustuse mitmekesistamiseks.

  11
 • USA kasutab rivaali vastu surmavaid meetmeid, illustreeriv foto

  USA ajakirjanduse ja mõne vene majandusteadlase arvates surmas USA president ühe suletõmbega kogu "Hiina majandusime", mis tähendab, et nüüd näeb kogu maailm, et ainus viis veidigi inimväärne elatustase kindlustada on truult ja alandlikult Washingtoni saapaid lakkuda ja "madalat profiili hoida".

  40
 • Mälestusmärk Klooga veretöö ohvritele

  Kunagise Klooga koonduslaagri territooriumil asuva memoriaali juurde kogunesid endised vangid ja Venemaa diplomaadid, et mälestada seitsmekümne nelja aasta eest hukatuid.

  40