19:59 24. Mai 2019
Kuula otse
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
Babtšenko mõrv oli SBU lavastus

Triller "Kill Babchenko": Ukraina väntab järge

© Sputnik / Стрингер
Välisuudised
lühendatud link
4911

Kiievi arvates läks Arkadi Babtšenko mõrvalavastus hiilgavalt, kuigi erilisi ovatsioone polnud. Sellest hoolimata on SBU näitlejatetrupp täienenud - neid on juba kolmkümmend.

Maria Merkulova, raadio Sputnik

See pole enam ühe näitlejaga teater. Skandaalset etendust ajakirjanik Babtšenko "mõrvast" vaatasid Kiievis kõik. Meeldis ainult autoritele ja Petro Porošhenkole, kes aplodeeris püstiseistes, ülejäänud publik oli pahane ja hüüdis: "Ei usu!" Kuid lavastajatele piisas sellestki vastukajast ja "peaprodutsendi" — Ukraina presidendi heakskiidust, et juba järjeloole mõtlema hakata.

Babtšenko imeline pääsemine >>

Kuidas muidu seletada vabariigi peaprokuröri Juri Lutsenko avaldust, et riigis on veel 30 "Venemaa eriteenistuse potentsiaalset ohvrit". Nendele inimestele seda muidugi ei öelda, kaitset neile ei pakuta, nagu Babtšenkole. Oletatavate sihtmärkide nimekiri (või on see peaosalise kandidaatide shortlist?) on juba SBU loomeköögis olemas. Lisainfot Kiievi loominguliste plaanide kohta veel pole, ainult selline isutekitaja.

Ajakirjanik Arkadi Babtšenko on elus
© REUTERS / VALENTYN OGIRENKO

Kuid sellestki piisab, et mõista: Ukraina otsustas, et show peab jätkuma. Kes on siis ürituse sihtgrupp? Isegi lojaalsed Lääne meediaväljaanded ja poliitikud on mõrvalavastust ja selle esitlust kritiseerinud. Vaid kõige laisemad ei teatanud, et pärast SBU ja Babtšenko tegevust on kadunud kogu usaldus nii Ukraina, Ukraina meedia ja kõige suhtes, mida teatab või teeb ametlik Kiiev. Ja nüüdsest, iga kord, kui sealtkandist hõigatakse "Hundid!", see tähendab "Venemaa", hakkab maailma avalikkus kahtlema.

Triller "Babtšenko mõrv" kukkus läbi sellise kolinaga, et autorid peaksid pisutki ootama, kuni nad loole järge tegema hakkavad. Kuid nad usuvad, et praeguse tõusulaine harjal olles tuleb teatada järjeloost ja teha avaldus 30 uue "Babtšenko" kohta.

Verine tsirkus: miks Ukraina eriteenistused "tapsid" Babtšenko >>

Plaan on selge. Kiiev soovib sellega õigustada ja selgitada oma tegevust, et vaadake, kui palju on neid, kellele Moskva jahti peab! Neid tuleb kaitsta kõigi võimalike vahenditega, vastasel korral nad kõik kõrvaldatakse! Kuid tegelik efekt on suisa vastupidine, Kiievit ei usuta. Ja vaevalt et see usk niipea taastub.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
triller, mõrv, ajakirjandus, poliitika, lavastus, tapmine, SBU, Juri Lutsenko, Petro Porošenko, Arkadi Babtšenko, Ukraina

Peamised teemad

 • Välisminister Urmas Reinsalu kohtus reede hommikul Varssavis Poola kolleegi Jacek Czaputowicziga

  Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on Poola Eesti julgeoleku seisukohast regiooni üks võtmeriike. Välisministrid puudutasid ka Poola ja Ameerika Ühendriikide kaitsekoostööd ning võimalusi Eesti tihedamaks kaasamiseks USA vägede paiknemisel Poolas.

  13
 • Tallinn aitab Rwandas arendada digiühiskonda, illustreeriv foto

  Neljapäeval toimus Tallinnas järjekorras juba kolmas Aafrika foorum, kus võeti fookusesse Eesti ja Aafrika koostöövõimalused innovatsiooni alal.

  15
 • Theresa May teatas tagasiastumisest

  Peaminister Theresa May teatas reedel oma ametist lahkumise kuupäeva. Sisuliselt tähendab see ka peaministri kohalt tagasiastumist.

  24