01:56 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Välisuudised
lühendatud link
15130

Korruptsioonis süüdistatav Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee endine president Pedro Agramunt rääkis George Sorose huvides tehtavast lobitööst ENPA-s. Mitut funktsiooni omavad valitsusvälised organisatsioonid, inimõigused, poliitiline kriis Kataloonias ja süüdistused korruptsioonis - Sputnik avab Euroopa skandaali tagamaid.

TALLINN, 4. juuni — Sputnik. Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) endise esimehe Pedro Agramunt'i vastu esitatud korruptsioonisüüdistused; institutsionaalne kriis Kataloonias, mida kaks venelast kasutasid oma eesmärkidel; inimõiguste kaitsmisega tegelevate valitsusväliste organisatsioonide poolt mitmete Euroopa institsioonide huvides tehtav lobitöö… Võiks tunduda, et kõik see pole omavahel seotud, ometi…

Ukraina nagunii, kuid ka USA: George Sorose "Troonide mäng" >>

Sputnik France teatel  tõttu ametikoha kaotanud ENPA endine esimees Pedro Agramunt viis oma maine päästmiseks läbi uurimise. Ta avastas selles Euroopa struktuuris George Sorose mõjuvõrgustiku. Senaator Pedro Agramunt räägib nagu varemgi, et tahtis "sundida ENPA-s toimuvat aktiivset lobitegevust endast teada andma". Ta paljastab Ungari päritolu miljardäri selle Euroopa struktuuri kontrolli all hoidmises, samuti tema diskrediteerimiskampaania ettevalmistamises… eesmärgiga säilitada oma mõju Euroopa Nõukogus.

Miljardär George Soros võrdles Davosi maailma majandusfoorumil internetihiiglasi nagu Facebook, Google ja Twitterit hasartmängufirmadega
© Sputnik / Александр Кряжев

Sputnik ei hakanud uurima, kas Hispaania senaator oli süüdi või mitte, selles, milles teda süüdistatakse.

Meid huvitas rohkem George Soros"e korraldatud lobitöö Euroopa Nõukogus, mis toimub tema poolt rahastatavate ühenduste ja valitsusvälisete organisatsioonide kaudu, samuti see, kuidas võrgustik on seotud Pedro Agramuntile esitatud süüdistustega.

Mis puutub lobitööd, siis esmapilgul pole selles midagi ebaseaduslikku, nagu ütles tundmatuks jääda soovinud organisatsiooni "Transparency France" ("Läbipaistev Prantsusmaa") esindaja, kes keeldus kommenteerimast teist ​​küsimust. Tõendite hulgas, millele tugines Pedro Agramunt"i uurinid Euroopa Nõukogu sõltumatu uurimiskomisjon, on organisatsiooni "European Stability Initiative" ("Euroopa stabiilsuse algatus" (ESI)) aruanne, milles selle juht Gérald Knaus esitab endise ENPA esimehe vastu rea süüdistusi.

Ainult et "European Stability Initiative", mis positsioneerib end tavalise valitsusväliste organisatsioonina, ei olegi nii tavaline. Hr Agramunt"i advokaatide sõnul pole see mitte lihtsalt mittetulundusühing, vaid ka "lobitöö organisatsioon, mis on kantud Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi lobistide arvestuskaardile". Teisisõnu, ühtedes struktuuris lobitööd tegevana deklareeritud organisatsioonina on teises — Euroopa Nõukogus registreeritud tavalise valitsusvälise organisatsioonina ja esitab korruptsioonisüüdistuse… rahvasaadikule, kes tahab kohustada lobitööd tegevaid rühmitusi endast teavitama… Selline läbipaistvus võib takistada viimaste tegevust.

Ohtlikud sidemed: Trumpi väimees osutus Sorose äripartneriks >>

Kas pole kummaline? Ja see pole veel kõik. Hr Knaus"il, kes töötab ESI-is, on tihedad sidemed kellegi Nicholas Whytega, kes on organisatsiooni "Independent Diplomacy" ("Sõltumatu diplomaatia") juht. Selle organisatsiooni poliitilised huvid, mille poole pöördus Kataloonia valitsus, et viia Kataloonia "iseseisvusliikumine rahvusvahelisele tasemele", on diametraalselt vastupidised Pedro Agramunt"i huvidega, kes on Hispaania Rahvapartei liige ja Hispaania põhiseaduse kaitsja kriisist vaevatud Kataloonias.

Kui vaadata nende kahe organisatsiooni rahastamisallikaid, siis näeme, et "European Stability Initiative" ja "Independent Diplomacy" rahastatakse "Foundation To Promote an Open Society" (FPOS) poolt, mille taga on miljardär George Soros.

Niisiis, Gerald Knaus, ESI (lobitööga tegelev organisatsioon, mis positsioneerib end valitsusvälise organisatsioonina, mida rahastab George Soros) juht, kellel on tihedad sidemed Nicholas White"ga, kes juhib teist organisatsiooni, mida rahastab samuti Soros ja mis töötab Kataloonia sõltumatuse pooldajatega, kellega on opositsioonis Pedro Agramunt, süüdistas Hispaania senaatorit korruptsioonis, pärast seda, kui too tahtis kohustada lobitöötajate gruppe end reformima.

Kas teile tuleb see üllatusena? Oodake, sellel lool on veel järg. Lisaks Gerald Knausi esitatud süüdistustele andsid kaks Vene Föderatsiooni kodanikku Olga Zahharova ja Juri Džibladze samuti tunnistusi Pedro Agramunt"i vastu. Proua Zahharova ja hr Džibladze asutasid organisatsiooni "Civic Solidarity Platform" (CSP) ja väidavad, et endine Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee esimees andis altkäemaksu, et võita valimistel. Pedro Agramunt lükkab need süüdistused tagasi, selgitades, et ta oli ainus kandidaat ja tal ei olnud vajadust kampaaniat läbi viia. Hispaania senaatori sõnul avastas ta, et nende kahe venelase, kes teda süüdistasid, Kataloonia iseseisvuskampaania ja hr Sorose raha vahel on seos.

Tõepoolest, organisatsioon CSP töötas Kataloonias, kui seal toimus 2017. aasta oktoobris ebaseaduslik sõltumatuse rahvahääletuse. Olga Zahharova ja Juri Džibladze kutsuti "Civic Solidarity Platform" (CSP) asutajateks Barcelonasse kodanikuühiskonna platvormi Maailma piinamisvastane organisatsioon poolt, keda on toetanud ka hr Soros.

StopPravda. Kes valetab natside "puudumisest" Ukrainas >>

Barcelonas tutvusid ​​venelased David Bondiaga, kes on Kataloonia sõltumatuse toetaja ja Kataloonia Inimõiguste Instituut juht. Seda organisatsiooni seostatakse kolmanda George Sorose valitsusvälise organisatsiooniga — "Open Society of Europe".

Kas Pedro Agramunt on süüdi või mitte, kuid tuleb tunnistada, et tema poolt enda kaitseks esitatud argumendid on vägagi kaalukad. Tõendusmaterjal, mille ta kogus (ja mille autentsuse on Sputnik vaieldamatult kindlaks teinud), viivad mõttele, et süüdistused Hispaania parlamendiliikme vastu tõstatati seetõttu, et ta püüdis kohustada lobbiste end Euroopa Nõukogus registreerima, samuti sellepärast, et tema poliitilised vaated erinevad teistest, mida kaitseb George Soros oma arvukate valitsusväliste organisatsioonidega ja lobitöörühmadega.

Kas mitte sellise käitumise pärast ei ole George Soros ja tema organisatsioonid välja saadetud Ungarist ja Iisraelist ning mõned riigijuhid (näiteks Slovakkia endine peaminister Robert Fico ja tema Sloveenia kolleeg Miroslav Tserar) on avalikult teatanud, et nad on miljardäri vastu, misjärel kaotasid väga kiiresti oma võimu?

Sorose skeem
Sorose skeem
Tagid:
lobitöö, skeem, majandus, korruptsioon, European Stability Initiative, Sputnik France, ENPA, Euroopa Nõukogu, George Soros, Pedro Agramunt, Hispaania, Prantsusmaa

Peamised teemad