01:48 09. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1094
  • RUB70.7441
Sputnik Greece

Sputnik avas uudisteportaali toimetuse Kreekas

© Sputnik
Välisuudised
lühendatud link
2320

Ateenas asunud toimetus kujunes Sputniku 23. esinduseks välismaal. Praegusel hetkel on Sputnik ainus Venemaa teabeagentuur, mis tegutseb kreeka keeles.

TALLINN, 4. juuni — Sputnik. Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjani sõnul ei olnud Kreekas seniajani alalist Euroopa peavoolust erinevate hinnangute ja faktidega infokanalit maailmas toimuva kohta.

Prantsusmaal alustas tööd RT France >>

"Me parandasime selle vajakajäämise. Soovin meie ajakirjanikele edu ja õnnitlen kõiki kreekakeelse Sputniku tegevuse alguse puhul," ütles ta.

Venemaa side- ja kommunikatsiooniministri Aleksei Volini hinnangul on Sputniku avamine Ateenas "Venemaa ja Kreeka viimatise aasta koostöö parim tulemus". Kahe riigi ja rahva traditsiooniliselt sõbralikke suhteid oli ammugi aerg täiendada tõsise projektiga meediavallas, leiab ta. 

Varasemalt viis Sputnik läbi uuringu, mille käigus selgus, et valdav enamus – 81% Kreeka kodanikke on huvitatud võimalikult nitmekülgsest infost riigis ka maailmas toimuva kohta. 

"Me alustasime oma tööd selleks, et näidata Kreeka elanikele kõikvõimalikke maailma tähtsamaid sündmusi ja ühtlasi jutustada siinse riigi kõige põnevamatest sündmustest. Meie meeskonnas töötavad kohalikud ajakirjanikud, kes mõistavad, kuidas teha parimal tasemel uudiseid. Me loodame, et Sputniku ilmumine Kreekasse püstitab ajakirjanduse jaoks uued standardid," märkis Sputnik Greece juhataja Regina Hohlova.

Sputnik — relvastatud ja väga ohtlik >>

Sputnik on teabeagentuur ja raadio multimeediaesindustega kümnetes riikides. Sputnik sisaldab võrgulehti rohkem kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood antakse eetrisse inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Tagid:
meedia, ajakirjandus, Uus Sputniku toimetus, Sputnik Greece, Regina Hohlova, Margarita Simonjan, Ateena, Kreeka

Peamised teemad