10:40 21. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1769
 • RUB78.0670
Ka Taani keelas naistel oma nägu varjata, illustreeriv foto

Ka Taani keelas naistel oma nägu varjata

© Sputnik / Михаил Воскресенский
Välisuudised
lühendatud link
1610

Teiste Euroopa riikide eeskuju järgides keelustas Taani avalikes kohtades nägu varjavate peakatete või rõivalisandite kandmise. Alates 1. augustist võidakse niqabis mosleminaine politsei poolt kinni pidada ja talle 134-eurone trahv määrata.

ТАLLINN, 7. juuni — Sputnik, Aleksei Toom. Taani oli jäänud üheks vähestest Lääne-Euroopa riikidest, kes ei keelanud riigi elanikel avalikes kohtades nägu katta.

Riigi parlamendi otsusega hakkab kohalik politsei alates 2018. aasta augustist burkade, niqabide, balaklavade, võltshabemete ja igasuguste muude nägu varjavate rõivaesemete või aksessuaaride kandmise eest trahvima. 

Taani inimõigusorganisatsioonid teatavad, samuti kui kõigil samalaadsetel juhtudel Euroopas, naiste õiguste rikkumisest. Ent riigi siseministeerium on kindlalt nõuks võtnud trahvida kohe esimest politsei poolt kohatud niqabis daami 1000 Taani krooniga (134 eurot). 

Tõsi küll, andmeid oma "varustuses" moslemite reeglistikku rangelt järgivate naiste arvu kohta valitsuse käsutuses ei ole. Pealegi laieneb näo varjamise keeld eranditult kõigile riigi elanikele, kaasa arvatud neile, kes mingil põhjusel kleebivad enesele ette võltshabeme.

Riigikogu lükkas burkakeelu eelnõu tagasi >>

Kopenhaagen järgis märkimisväärse viivitusega teiste Euroopa pealinnade eeskuju. Prantsusmaal kehtib kõnealune keeld 2011. aastast.

Aga näiteks Austrias, nagu portaal Sputnik Eesti on kirjutanud, keelustati nägu katvate peakatete ja rõivatarvikute kandmine möödunud aasta oktoobris. Juba varasemalt on Euroopa inimõiguste kohus toetanud paljude Euroopa riikide valitsuste otsust keelata naistel oma nägu varjata.

Samal teemal

Võtke see kohe seljast! Prantslased tahavad mosleminaisi randades "lahti riietada"
EKRE soovib keelata Eestis burka kandmise
Tagurpidi Angela. Sanktsioone maha võtta ei olegi niisama lihtne, nagu burkatki
Tagid:
balaklava, niqab, trahv, burka, Taani parlament, Euroopa Kohus, EL, Kopenhaagen, Taani

Peamised teemad

 • Gaasi terminal Poolas

  EL-i ja USA ühisavalduses pärast Euroopa Komisjoni Jean-Claude Junckeri ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumist juuli lõpul on öeldud, et Euroopa Liit tahab suurendada LNG importi USA-st oma energiavarustuse mitmekesistamiseks.

  11
 • USA kasutab rivaali vastu surmavaid meetmeid, illustreeriv foto

  USA ajakirjanduse ja mõne vene majandusteadlase arvates surmas USA president ühe suletõmbega kogu "Hiina majandusime", mis tähendab, et nüüd näeb kogu maailm, et ainus viis veidigi inimväärne elatustase kindlustada on truult ja alandlikult Washingtoni saapaid lakkuda ja "madalat profiili hoida".

  40
 • Mälestusmärk Klooga veretöö ohvritele

  Kunagise Klooga koonduslaagri territooriumil asuva memoriaali juurde kogunesid endised vangid ja Venemaa diplomaadid, et mälestada seitsmekümne nelja aasta eest hukatuid.

  40