20:49 24. Mai 2019
Kuula otse
  • USD1.1187
  • RUB72.1352
Ameerika telesaatejuht naeris Babtšenko mõrva välja

Ameerika telesaatejuht naeris Babtšenko "mõrva" välja

© Sputnik / Стрингер
Välisuudised
lühendatud link
2410

USA satiirilise teleshow Last Week Tonight juht John Oliver pühendas viis minutit oma programmist ajakirjanik Babtšenko "mõrvale" Ukrainas.

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. "Babtšenko lavastas oma surma, et paljastada selle mõrva tellijad Venemaal. See pole tavaline uudis, vaid kriminaalromaan "Su isale oleks see raamat kindlasti meeldinud"," vahendas RIA Novosti saatejuhi sõnu.

Babtšenko imeline pääsemine >>

Osa lavastusest pidas Oliver "suisa imeliseks". Eriti grimmi sündmuskohal. Seda, et Babtšenko luges surnukuuris uudiseid oma "surmast", kommenteeris Oliver järgmiselt: "olnuks ägedam, kui ta oleks vaadanud telekat ja imenud kokteili kusagil Kariibidel koos Tupac Shakuriga." (Tupac Amaru Shakur oli Ameerika Ühendriikide räppmuusik, näitleja, luuletaja ja ühiskondlik aktivist. Ta oli üks suurema müügieduga räppareid — toim.)

Lääne uus relv: lahingurumalus, illustreeriv foto
© Sputnik / Стрингер

Oliverile tuli meelde Babtšenko kolleegi üllatus, et tema naine ei teadnud lavastusest midagi ja oli kindel, et abikaasa on surnud. Ajakirjanik oletas, et Babtšenkol läheb oma süü lunastamiseks nüüd palju lilli vaja. Selle peale märkis Oliver, et ta ei pea neid isegi ostma, sest saab kimbu kokku oma hauale toodud lilledest. Naljamees oletas, et Babtšenkol polegi naist, sellepärast pani ta riigist põgenemiseks naiseriided selga.

Möödunud nädalal teatasid meediaväljaanded ja seejärel ka Ukraina ametivõimud, et Venemaa kodanik Arkadi Babtšenko tulistati väidetavalt tema maja trepikojas surnuks. Ukraina peaminister Vladimir Groisman süüdistas Moskvat mõrvaga seotuses. Vene presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov ütles, et Kremlis peetakse neid süüdistusi küünilisuse tipuks ja russofoobseks õhuvõngutamiseks.

Babtšenko "mõrv" oli SBU lavastus >>

Järgmisel päeval ilmus Babtšenko välja SBU pressikonverentsil. Ametkonna juhi Vassili Gritsaki sõnul oli ajakirjaniku "mõrva" kohta käiv teave osa erioperatsioonist tema mõrva vältimiseks.

Tagid:
satiiriline, teleshow, lavastus, mõrv, Last Week Tonight, Arkadi Babtšenko, John Oliver, Venemaa, Ukraina, USA

Peamised teemad