12:07 16. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1285
 • RUB75.2265
NATO endine peasekretär Anders Fogh Rasmussen

NATO endine peasekretär: Venemaal kulub Ukraina hõivamiseks mõni päev

© AP Photo / Virginia Mayo
Välisuudised
lühendatud link
5110

Venemaa ja Ukraina vahelise sõjalise kokkupõrke korral oleks viimane alistatud mõne päevaga, ütles intervjuus väljaandele Die Welt Ukraina presidendi koosseisuväline nõunik, NATO endine peasekretär Anders Fogh Rasmussen.

TALLINN, 8. juuni — Sputnik. "Kui Venemaa seda tahaks, võiksid Vene väed Ukraina okupeerida mõne päevaga, hoolimata sellest, et Ukraina on viimase kahe-kolme aasta jooksul oluliselt suurendanud oma sõjalist potentsiaali vastuseks oma territooriumi ründamisele," vahendas RIA Novosti viitega väljaandele Die Welt Rasmusseni sõnu.

Rasmussen: ei välista, et NATO baasid võivad mõnes riigis vajalikuks osutuda >>

Tema sõnul on NATO riigid kindlasti valmis "Venemaa tankide massiivseks rünnakuks", kuid parim viis rahu säilitamiseks on võimaliku vaenlase heidutamine.

President Vladimir Putin rääkis Otseliini saates Venemaa heidutusvõimest ja tulevikuplaanidest, illustreeriv foto
© Sputnik / Алексей Филиппов

Samal ajal rõhutas Rasmussen, et Venemaa võib alliansiga igal ajal liituda, tingimusel, et vastab vajalikele kriteeriumitele. "Kuid siiamaani ei ole NATO Moskvalt vastavat avaldust saanud, ja ausalt öeldes ma ei usu, et lähitulevikus selles osas midagi muutub," lisas poliitik.

Varem on NATO peasekretär Jens Stoltenberg teatanud, et allianss ei kavatse Venemaad isoleerida. "NATO suhtumine Venemaa Föderatsiooni on kahetine, ühendades endas nii heidutust kui ka poliitilist dialoogi," ütles ta.

Stoltenberg: NATO ei soovi konfrontatsiooni Venemaaga >>

Kiiev on korduvalt süüdistanud Moskvat sekkumises Ukraina siseasjadesse. Venemaa eitab seda ja nimetab selliseid süüdistusi vastuvõetamatuteks. Moskva on korduvalt teatanud, et pole Ukraina sisekonflikti osapooleks ning on huvitatud Ukraina poliitilise ja majanduskriisi ületamisest.

Samal teemal

Venemaa soomusautod: ratastel tankid
"Tehke proovi": Venemaa vastus Ilvese provokatiivsele avaldusele
Macron tunnistas Venemaa kodanike ees USA süüd
Kurz EL-ile: Ukraina kriisi peab lahendama koos Venemaa ja USA-ga
Tagid:
hõivamine, sõjaline, potentsiaal, võimsus, vastasseis, sõjavägi, NATO, Anders Fogh Rasmussen, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad

 • Военнослужащие украинских вооруженных сил Украины

  Sõjaseisukord kehtib Ukrainas alles kaks nädalat, kuid hakkab juba ohustama Ukraina majandust, arvatakse Ülemraadas. Kogu selle aja on sõjakomissariaadid üritanud linnatänavatelt kinni püüda vajalikku hulka kodumaakaitsjaid ja tsiviilvõimud piiravad alkoholi müüki vormis inimestele.

  5
 • Пингвины

  ÜRO kliimakohtumine Poolas kiitis laupäeval heaks 2015. aasta Pariisi kliimaleppe eesmärkide täitmise reeglistiku, mis ei vasta siiski maailma kõige riikide ambitsioonidele.

  20
 • Demokraatia sümbol

  Lähima kahe aasta vältel on Ameerika määratud kuulda saama, kas pistis vaikimise eest on piisavaks aluseks ametist tagandamisele ja millisel hetkel nimelt lakkas Michael Cohen venelastega arutamast oma ülemuse plaane rajada Moskvas Trumpi Torn.

  35