10:48 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Välisuudised
lühendatud link
6010

Soomes väheneb kesise pakkumise tõttu korterite ostmine, aga suureneb üürimine.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. Näiteks Helsingis on korteri ostu-müügi tehingute arv langemas, samal ajal müügiperiood väheneb ja hind tõuseb. Küll aga suureneb korterite üürimine – Helsingis elab juba ligi pool elanikest üüripinnal, vahendab portaal Eestinen viitega väljaandele Kauppalehti.

Helsingi õpetaja käib prügikastidest toitu otsimas >>

Olukord on Soome jaoks uudne ja selle põhjuseks arvatakse olevat sobivate elamispindade pakkumise puudus. Kliendid ei leia omale sellist korterit, mida nad sooviksid.

Aasta algul vähenes kasutatud korterite ost-müük terves Soomes. Üheks põhjuseks on korterite üürimise kasv. Paljud inimesed müüvad oma korteri ja elavad üüripinnal. Nooremad inimesed eelistavad aga omamisele üürimist. Kaks kolmandikku uutest korteritest on üürikorterid.

Tallinnas ehitatakse palju uusi kortereid ja soomlased ostavad ligi sada korterit aastas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu maikuus.

Kinnisvarafirma Uus Maa osanik Mika Sucksdorff rääkis, et tehingute arv on aasta-aastalt kasvanud võrreldes varasema aastaga. Näiteks mullu veebruaris kasvas tehingute arv 7,5% võrreldes varasema aastaga.

Soomlased on välismaalastest kõige suuremad Tallinna korterite ostjad. Viimastel aastatel on ostud jäänud püsima saja korteri juures aastas ja umbes niipalju ka müüakse. Turul oli hinnapõhi 2009. aastal ja järgmisel aastal osteti lausa üle 200 korteri aastas.

Soomlased ostavad Tallinnas aktiivselt kinnisvara >>

Enamasti ostavad soomlased korteri investeerimiseks ja annavad kohe üürile. Üha enam soomlasi aga ostab korteri endale kasutamiseks, kas siis teiseks korteriks või püsivaks koduks. Tallinna kolitakse kas pensionipõlve veetma või seoses tööga.

Tagid:
üürikorter, üüripind, elamispind, korter, üür, kinnisvara, ost, ühiskond, Helsingi, Soome

Peamised teemad