01:32 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Soome pealinn Helsingi

Soomes väheneb korterite ostmine, suureneb üürimine

© Fotolia / Oleksiy Mark
Välisuudised
lühendatud link
3610

Soomes väheneb kesise pakkumise tõttu korterite ostmine, aga suureneb üürimine.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. Näiteks Helsingis on korteri ostu-müügi tehingute arv langemas, samal ajal müügiperiood väheneb ja hind tõuseb. Küll aga suureneb korterite üürimine – Helsingis elab juba ligi pool elanikest üüripinnal, vahendab portaal Eestinen viitega väljaandele Kauppalehti.

Helsingi õpetaja käib prügikastidest toitu otsimas >>

Olukord on Soome jaoks uudne ja selle põhjuseks arvatakse olevat sobivate elamispindade pakkumise puudus. Kliendid ei leia omale sellist korterit, mida nad sooviksid.

Aasta algul vähenes kasutatud korterite ost-müük terves Soomes. Üheks põhjuseks on korterite üürimise kasv. Paljud inimesed müüvad oma korteri ja elavad üüripinnal. Nooremad inimesed eelistavad aga omamisele üürimist. Kaks kolmandikku uutest korteritest on üürikorterid.

Tallinnas ehitatakse palju uusi kortereid ja soomlased ostavad ligi sada korterit aastas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu maikuus.

Kinnisvarafirma Uus Maa osanik Mika Sucksdorff rääkis, et tehingute arv on aasta-aastalt kasvanud võrreldes varasema aastaga. Näiteks mullu veebruaris kasvas tehingute arv 7,5% võrreldes varasema aastaga.

Soomlased on välismaalastest kõige suuremad Tallinna korterite ostjad. Viimastel aastatel on ostud jäänud püsima saja korteri juures aastas ja umbes niipalju ka müüakse. Turul oli hinnapõhi 2009. aastal ja järgmisel aastal osteti lausa üle 200 korteri aastas.

Soomlased ostavad Tallinnas aktiivselt kinnisvara >>

Enamasti ostavad soomlased korteri investeerimiseks ja annavad kohe üürile. Üha enam soomlasi aga ostab korteri endale kasutamiseks, kas siis teiseks korteriks või püsivaks koduks. Tallinna kolitakse kas pensionipõlve veetma või seoses tööga.

Tagid:
üürikorter, üüripind, elamispind, korter, üür, kinnisvara, ost, ühiskond, Helsingi, Soome

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  70
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  64
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46