19:03 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
17231

Mida kaugemale jääb Venemaa presidendi märtsikuine uue relvastuse esitlus, seda teravam on läänes arusaamine, et jutt käib tõepoolest läbimurdelistest vastase hävitusrelvaliikidest.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. Venemaa ei luiska oma uusimast relvastusest ja selle võimalustest kõneldes sugugi, kirjutab ameeriklaste väljaanne National Interest viitega sõjandusekspertidele. Sellest teavitas RIA Novosti, märkides, et viimatine ajakirjanumber nimetab Venemaa sõjatööstuskompleksi viimaseid arenguid "viimse kohtupäeva relvaks".

Lihtsalt uskumatu — Vladimir Putin tutvustas Venemaa uusi superrelvi >>

Väljaanne märgib, et Venemaa uue relva olemasolu ei ole üllatav. Nii lausus sõjandusekspert Pavel Podvig intervjuus ajakirjale, et valdav osa arendustest oli varem teada, kuid mõned neist kujunesid tõesti sensatsiooniks.

"Tuumalõhkepeadega tiibrakettidest ja kompleksist Kinžal kuulsin ma esimakordselt. Nähtavasti kõik, mida Putin ette näitas, oli läbi proovitud, nii et see kõik on teostatav," väitis väljaande usutlusalune.

Mereväeanalüüsikeskuse teadur Michael Kofman on samuti veendunud, et Venemaa uusima relvastuse väljatöötamise kavad on tegelikult olemas ja nende teostamine on "lähema või kaugema tuleviku küsimus". Koos sellega väljendas väljaande usutletav pelgust kiiruse pärast, mida tuumalõhkepeadega tiibraketid arendada võivad.

National Interest toonitab, et Ameerika Ühendriikidel ei ole antud hetkel vahendeid Moskva praegusele tuumaarsenalile vastuseismiseks.

Asjatundjad eeldavad, et kui USA osapool ei ürita pikemas perspektiivis vallandada võidurelvastumist, siis saab kujundatud strateegilise ründerelvastuse leping (START), mis peab silmas ka Venemaa uusi relvi.

Putin Venemaa heidutusvõimest ja tulevikuplaanidest >>

Eksperdid kahtlustavad aga, et USA Vabariiklik Partei eelistaks uuele relvastuskontrolli lepingule pigem võidurelvastumist ning ilma selle fraktsiooni heakskiiduta ei suuda START lihtsalt senatist läbi pääseda.

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, kõneles Venemaa president Vladimir Putin tänavu märtsis läkituses Föderaalkogule uutest relvaliikidest, mis riigis on välja arendatud.Raketisüsteem "Avangard" on tänasel päeval ülim relv ja vaevalt lähiaastatel sellise lahenduseni mõnes teises riigis jõutakse, arvab president Putin.

"See on tänasel päeval täiuslik relv, kiirusega 20 Machi, 20-kordne helikiirus. Ma ei arva, et selline relv lähiaastatel mõnes teises riigis ilmub, ühel päeval loomulikult, aga nagu ma juba ütlesin, ei häiri see meid, sest meil on ta juba olemas," teatas Putin ka "Otseliini" ajal.

Teema:
Relvastus (196)
Tagid:
Avangard, sõjandus, ekspert, relvastus, uusim, relv, National Interest, USA, Venemaa

Peamised teemad