20:41 23. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Välisuudised
lühendatud link
4110

Singapuris Sentosa saarel toimunud kohtumine USA presidendi Donald Trumpi ja Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni vahel on läinud positiivses meeleolus.

TALLINN, 12. juuni — Sputnik. Kohtumine algas kella 4 paiku Eesti aja järgi kätlemisega kaamerate ees. Siis järgnesid mõned üldsõnalised ja positiivsed kommentaarid ajakirjanike ees istudes, edastab ERR.

Pärast seda siirdusid riigijuhid umbes kolmveerand tundi kestnud nõupidamisele, kus lisaks neile olid vaid tõlgid.

Trump avaldas veendumust, et läbirääkimised saavad olema edukad. Kim tunnistas, et selle hetkeni jõudmine polnud kummalegi poolele kerge, kuid kõik takistused ületati.

Pärast kahepoolset kohtumist järgnes laiendatud kohtumine, kus Kimi ja Trumpiga koos olid nende olulisemad nõuandjad, sellele järgnes töölõuna.

Mingeid sisulisi avaldusi pole kahe riigi juhid veel teinud.

Pompeo: Põhja-Korea saab "ainulaadsed" julgeolekutagatised>>

Igal juhul oli see ajalooline sündmus, sest USA ja Põhja Korea ametisolevad juhid pole kunagi varem kohtunud.

USA välisminister Mike Pompeo ütles enne tippkohtumist president Donald Trumpi ja Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni vahel, et ettevalmistavad kõnelused liiguvad oodatust kiiremini, edastas varem Sputnik Eesti.

Trump: Singapuri tippkohtumine toimub>>

"Astume samme, andmaks neile teatud kindluse, et tuumadesarmeerimine ei lõpe nende jaoks halvasti," ütles Pompeo. "Vastupidi, see viib Põhja-Korea rahva jaoks parema ja helgema tuleviku poole."

Tagid:
Kim Jong-un, Donald Trump, Põhja-Korea, USA

Peamised teemad