01:32 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Donald Trumpi ja Kim Jong-uni kohtumine on läinud positiivses meeleolus

Kim ja Don kohtusid Singapuris

© REUTERS / Jonathan Ernst
Välisuudised
lühendatud link
3510

Singapuris Sentosa saarel toimunud kohtumine USA presidendi Donald Trumpi ja Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni vahel on läinud positiivses meeleolus.

TALLINN, 12. juuni — Sputnik. Kohtumine algas kella 4 paiku Eesti aja järgi kätlemisega kaamerate ees. Siis järgnesid mõned üldsõnalised ja positiivsed kommentaarid ajakirjanike ees istudes, edastab ERR.

Pärast seda siirdusid riigijuhid umbes kolmveerand tundi kestnud nõupidamisele, kus lisaks neile olid vaid tõlgid.

Trump avaldas veendumust, et läbirääkimised saavad olema edukad. Kim tunnistas, et selle hetkeni jõudmine polnud kummalegi poolele kerge, kuid kõik takistused ületati.

Pärast kahepoolset kohtumist järgnes laiendatud kohtumine, kus Kimi ja Trumpiga koos olid nende olulisemad nõuandjad, sellele järgnes töölõuna.

Mingeid sisulisi avaldusi pole kahe riigi juhid veel teinud.

Pompeo: Põhja-Korea saab "ainulaadsed" julgeolekutagatised>>

Igal juhul oli see ajalooline sündmus, sest USA ja Põhja Korea ametisolevad juhid pole kunagi varem kohtunud.

USA välisminister Mike Pompeo ütles enne tippkohtumist president Donald Trumpi ja Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni vahel, et ettevalmistavad kõnelused liiguvad oodatust kiiremini, edastas varem Sputnik Eesti.

Trump: Singapuri tippkohtumine toimub>>

"Astume samme, andmaks neile teatud kindluse, et tuumadesarmeerimine ei lõpe nende jaoks halvasti," ütles Pompeo. "Vastupidi, see viib Põhja-Korea rahva jaoks parema ja helgema tuleviku poole."

Tagid:
Kim Jong-un, Donald Trump, Põhja-Korea, USA

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  70
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  64
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46