03:35 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
Trump ja Kim Jong-un kirjutasid alla Singapuri kohtumise lõppdokumendile

Trump ja Kim Jong-un kirjutasid alla Singapuri kohtumise lõppdokumendile

© REUTERS / Jonathan Ernst
Välisuudised
lühendatud link
4020

USA president Donald Trump ja Korea Rahvademokraatliku Vabariigi riigipea Kim Jong-un kirjutasid teisipäeval pärast Singapuri tippkohtumise lõpulejõudmist alla kohtumise lõppdokumendile.

TALLINN, 12. juuni — Sputnik. Tseremoonia leidis aset hotellis Capella Sentosa saarel, mis on sillaga eraldatud ülejäänud Singapuri osast. Trumpile ja Kim Jong-unile olid lauale asetatud pastapliiatsid, kummalegi üks, teatas RIA Novosti.

Enne tseremoonia algust pühkis Kim Jong-uni lähiringi töötaja valgetes kinnastes üle pastapliiatsi, mis oli mõeldud Põhja-Korea liidri jaoks.

Allkirjastamislaua taustana olid välja pandud Korea RDV ja USA riigilipud, millel on ühesugused värvid – sinine, punane ja valge.

Kim ja Don kohtusid Singapuris>>

Allkirjastatud lepingust ilmneb, et Trump võttis kohustuse anda Korea RDV-le julgeoleku tagatisi. Kim Jong-un omakorda kinnitas oma pühendumist Korea poolsaare täielikule denukleariseerimisele.

Tseremoonia ajal nimetas Põhja-Korea liider allkirjastatud dokumenti ajalooliseks. Kim Jong-uni sõnul annab temapoolne allakirjutamine "sõnumi uuest algusest".

"Me näeme suuri muutusi," märkis Korea RDV riigipea.

Pompeo: Põhja-Korea saab "ainulaadsed" julgeolekutagatised>>

Donald Trump teatas omakorda, et tunneb uhkust tippkohtumise tulemuste üle.

"Ma arvan, et meie suhted Põhja-Koreaga on üldse nüüd hoopis teises olukorras kui varem," lisas USA president.

Tagid:
Kim Jong-un, Donald Trump, Põhja-Korea, USA

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  24
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  58
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  36