23:40 25. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Trump ja Kim Jong-un kirjutasid alla Singapuri kohtumise lõppdokumendile

Trump ja Kim Jong-un kirjutasid alla Singapuri kohtumise lõppdokumendile

© REUTERS / Jonathan Ernst
Välisuudised
lühendatud link
3420

USA president Donald Trump ja Korea Rahvademokraatliku Vabariigi riigipea Kim Jong-un kirjutasid teisipäeval pärast Singapuri tippkohtumise lõpulejõudmist alla kohtumise lõppdokumendile.

TALLINN, 12. juuni — Sputnik. Tseremoonia leidis aset hotellis Capella Sentosa saarel, mis on sillaga eraldatud ülejäänud Singapuri osast. Trumpile ja Kim Jong-unile olid lauale asetatud pastapliiatsid, kummalegi üks, teatas RIA Novosti.

Enne tseremoonia algust pühkis Kim Jong-uni lähiringi töötaja valgetes kinnastes üle pastapliiatsi, mis oli mõeldud Põhja-Korea liidri jaoks.

Allkirjastamislaua taustana olid välja pandud Korea RDV ja USA riigilipud, millel on ühesugused värvid – sinine, punane ja valge.

Kim ja Don kohtusid Singapuris>>

Allkirjastatud lepingust ilmneb, et Trump võttis kohustuse anda Korea RDV-le julgeoleku tagatisi. Kim Jong-un omakorda kinnitas oma pühendumist Korea poolsaare täielikule denukleariseerimisele.

Tseremoonia ajal nimetas Põhja-Korea liider allkirjastatud dokumenti ajalooliseks. Kim Jong-uni sõnul annab temapoolne allakirjutamine "sõnumi uuest algusest".

"Me näeme suuri muutusi," märkis Korea RDV riigipea.

Pompeo: Põhja-Korea saab "ainulaadsed" julgeolekutagatised>>

Donald Trump teatas omakorda, et tunneb uhkust tippkohtumise tulemuste üle.

"Ma arvan, et meie suhted Põhja-Koreaga on üldse nüüd hoopis teises olukorras kui varem," lisas USA president.

Tagid:
Kim Jong-un, Donald Trump, Põhja-Korea, USA

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  30
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  15
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  11