21:52 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
57 0 0

Berliin sunnib autotööstuse ettevõtteid tagasi kutsuma diiselmootoriga autosid, mis on ebaseaduslikult varustatud heitgaaside koostise kohta ebaõigeid andmeid näitavate seadmetega. Volkswagenile järgnesid Daimler ja Audi.

TALLINN, 12. juuni — Sputnik, Aleksei Toom. Saksamaa valitsus andis Saksamaa autotööstuse hiiglasele Daimlerile korralduse kutsuda Euroopa riikidest tagasi 774 000 diiselmootoriga autot, mis on varustatud ebaseadusliku seadmega heitgaaside koostise moonutamiseks.

Korporatsioon, mis toodab tosinat marki autosid, sealhulgas Mercedes, Smart ja Mitsubishi Fuso, on tabatud ebaseaduslike seadmete tahtlikult paigaldamiselt, mis näitavad kasvuhoonegaaside madalamat sisaldust heitgaasis, nagu teatab muuhulgas agentuur Reuters.

"Valitsus andis korralduse kutsuda tagasi Saksamaal müüdud 238 000 Daimler sõidukit," öeldakse riigi teedeministeeriumi pressiteates, mis ilmus pärast 11. juunil toimunud teedeminister Andreas Scheueri kohtumist ettevõtte tegevjuhi Dieter Zetschega.

Berliinil ei ole pädevust nõuda teistes EL riikides müüdud autode tagasikutsumist, kuid on teatatud, et ettevõte kohustus ise seda tegema ilma Euroopa riikide valitsuste täiendavate nõudmisteta. Tagasi tuleb kutsuda ja tootja kulul "ära parandada" peamiselt diiselmootoritega Mercedes-Benz C-Class ja Vito, samuti GLC sportsedaanid.

Audi juhti kahtlustatakse kelmuses

Autotootja Daimler mured on jätkuks ülemaailmsele "diiselgate" skandaalile, mis sai alguse 2015. aastal, kui paljastati Saksamaa autotootja Volkswagen, mis esimesena tabati heitgaaside näitude võltsimise tehnoloogiate kasutamiselt.

Saksamaa sulgeb oma linnaväravad diiselautodele>>

Diiselmootoriga autode tootjad ei suutnud tagada autode vastavust Euro 6 standardile ja seetõttu läksid nad teadlikult välja riikide ja klientide petmisele. Samal päeval, 11. juunil, teatas Saksamaa prokuratuur Audi peadirektor Rupert Stadler´i vastu kahtlustuste esitamisest kelmuses seoses Volkswageni paljastamisega 2015. aastal.

Tagid:
diiselmootor, Audi, Daimler, Volkswagen, Saksamaa

Peamised teemad