01:23 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Välisuudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
6312

Trump räägib ka ameerika keeles ja mitte kõik ei tunnista teda. Kuid see ei takista tal olemast Ameerika president.

Mihhail Šeinkman, raadio Sputnik

Kõik see toimus kusagil Kanadas ja kas seal üldse midagi oli, ei teagi keegi täpselt. Välja arvatud ehk Trump ise. Aga Trump eelistab vaikida. Talle meeldib vaadata, kuidas kõik tema "sõbrad" liikvele läksid. Kui Nobeli rahupreemia antaks mitte ainult neile meeldivate, vaid ka meile sobivate soovide eest, siis meie ettepanek oleks olnud anda see Trumpile veel enne, kui ta Valge Majasse jõudis.

Ta ju kinnitas veel presidendikandidaadina, et ta kaalub kindlasti Krimmi tunnustamist. Aga siis sai ta presidendiks ja paistis, et on selle lubaduse ära unustanud. Aga ei. Närvid ja meelespidamine on tal korras. Ta ütles "seitsmikule", et nüüd on nii, kutid, Krimmis on venelaste värk, ma tean täpselt. Ma kuulen seda keelt oma kõrvus, kuigi kaugelt. Vene keel kõlab seal üldse väga sageli, kogu aeg ja igal pool. Seepärast ongi ta asjaga kodus, mitte ainult sellest mööda käinud. Oleks te näinud teiste riigipeade nägusid. Uudised on nagu räpp, mitte mingi eluproosa. Kõik neelasid alla. Nii uudise kui ka julguse. Õhtusöök oli alles pooleli, kuid süüa ei tahtnud enam keegi. Oligi söödud, kui lühidalt öelda.

Veel vingem oleks olnud ainult siis, kui Trump oleks tulnud liitlastega kohtuma Putin pildiga T-särgis. Aga sensatsioon oli niigi. Internetiportaalis BuzzFeed. Üldiselt skandaalse kuulsusega allikas, sellepärast on ka seekordne trikk sellele vastav. Viitega kahele diplomaatilisele allikale. Nad olevat ise kuulnud, kuidas Trump einet võttes G7 partneritele teatas, et Krimmis on venelaste oma, kuna sealsed elanikud räägivad vene keelt. Pärast neid sõnu olevat teistel söögiisu kadunud. Ainult itaallasel Conte'l oleks see pidanud veel suuremaks minema. Esiteks tõotas ta Venemaa sanktsioonid tühistada ja teiseks läks üks tema ministritest, õigemini tööandjatest "Liiga" juht Salvini veelgi kaugemale kui Trump. Krimmi nimelt. Tunnistades teda oma kohalolu faktiga.

Trumpi tunnustusega pole asjad nii ilmselged. Kuid nii, nagu BuzzFeed seda kirjeldab, on see kui "Prostokvašinos". Kuigi me ei saanud teda nii kaugele, nagu kass Matroskini hakipoja, kes muudkui korrutas iga koputuse peale: "Kes seal on?" aga üldiselt teeb sama välja: "Hurraa, toimis!"

Võibolla ütles ta, et "Krimm on meie oma" seepärast, et nad on Krimmiga nii sarnased. Trump räägib ka ameerika keeles ja mitte kõik ei tunnista teda. Kuid see ei takista tal olemast Ameerika president. Erinevalt Venemaa Krimmist on tema kehtivusaeg piiratud.

Kuid see oli Kanadas ja kas seal üldse midagi oligi, keegi peale Trumpi enda ei ütle. Ja Trump ise eelistab endiselt vaikida. Ta meeldib vaadata, kuidas nad igal juhuks ringi sebima hakkasid. Ainult tema pressiesindaja on rahu ise. Sarah Sanders pidi juba teist korda sel nädalat pärast tema äkilist ilmutust Venemaa tagasipöördumise kohta G8-sse tunnistama, et ei tea asjast ööd ega mütsi. Ta teab ainult, et jutud tema tagasiastumisest on tugevast liialdatud. Kuigi, kellele teda sellise informeeritusega vaja on? Trumpile küll vaevalt.

Tundub, et talle ei ole tema lähikonnast üldse kedagi vaja. Nõustajatega ta nõu ei pea. Liitlastega ei tseremoonitse. Temale pole üldiselt vahet, kas on G7 või G8. Teda huvitaks G2. Putini hüpoteetilise kohtumise koht on endiselt arutluse all. Võimalik, et toimub Viinis. Kuid võib ka nii olla, nagu kunagi juba juhtunud on, Jaltas. Kuna Trump, nagu Roosevelt kunagi, usub samuti, et Krimm on meie oma. Kusjuures kolmeks ei ole maailma enam vaja jagada.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)
Tagid:
Donald Trump, Krimm, Venemaa, Ukraina, USA

Peamised teemad