06:20 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Välisuudised
lühendatud link
6320

Nelja aasta jooksul finantseerivad Euroopa maksumaksjad Ukrainat, samal ajal kui viimane ei reageeri LGBTI kogukonda ähvardavatele ohtudele. Piinlik lugu, kas pole?

Aleksei Timofejev, raadio Sputnik

Selgus, et kõik need neli aastat, mil edumeelne Lääs Ukrainat krediitidega toitis, ei reageeritud inimõiguste rikkumisele mingil moel. Mõningate inimgruppide. Mitte ainult LGBT, vaid ka paljude teiste. Missugune üllatus küll!

Neli rahvusvahelist inimõigusorganisatsiooni pöördusid Ukraina ametiasutuste poole üleskutsega näidata ultraparempoolsete äärmusgrupeeringute suhtes üles nulltolerantsi! Amnesty International, Frontline Defenders, Human Rights Watch ja Freedom House saatsid ühiskirja Ukraina siseminister Arsen Avakovile ja peaprokurör Juri Lutsenkole.

Inimõiguste aktivistid pööravad tähelepanu rahvuslaste rühmituste poolsete "vägivaldsete rünnakute ja ohtude" sagenemisele, mida maskeeritakse "patriotismi ja traditsiooniliste väärtustega". Kirja autorid on mures selle üle, et Ukraina paremradikaalsed võitlejad ähvardavad LGBT kogukonna esindajaid ning ka mustlaslaagreid.

Kirjast sain teada, et eksisteerivad ka "interseksuaalsed inimesed" ja et nüüd tuleks LGBT lühendile lisada täht "I", kuid see on pisiasi. Nagu ka asjaolu, et inimõiguste kaitsjad räägivad kõigepealt selliseid kogukondi ähvardavatest ohtudest ja alles seejärel rünnakutest mustlasrajoonidele Kiievis.

Aga miks just nüüd? Nelja aasta jooksul on toimunud natsismi heroiseerimine riiklikul tasemel. Neli aastat on võim tegelikult rahvuslastega koos tegutsenud. Ja alles nüüd tekkis inimõiguste kaitsjail mure, et riik ei reageeri radikaalide kuritegudele nõuetekohaselt. Oleks siis kasvõi mingid sallimatuse avaldused. Kuid pole mitte midagi.

Selgub, et nelja aasta jooksul finantseerivad Euroopa maksumaksjad Ukrainat, samal ajal kui viimane ei reageeri LGBTI kogukonda ähvardavatele ohtudele. Piinlik lugu, kas pole?

Kuid see on ka mõistetav. Kiiev võib öelda: see pole mina. See on Moskva süü — muidugi mitte kõik toimuv. Kuid need on "Kremli agendid", kes ründavad mustlaslaagreid ja ahistavad meie väiksemaid vendi seksuaalvähemuste hulgast. Meil pole sellega mingit pistmist. Me kuulume ise samuti vähemuste hulka ja korraldasime Kiievi kesklinnas isegi vastavasisulise paraadi.

Ja kõige hämmastavam: seda võidakse uskuma jääda või teha nägu, et selgitust usutakse. Lõppude lõpuks on ju venelased sellised. Inimõiguste aktivistide arvates võib venelasi isegi rünnata ja tappa. Pole ju lausutud ühtki noomivat sõna mälestusmärkide hävitamise, Venemaa ettevõtete filiaalide ründamise, Ukraina vanglates viibivate venelaste, ega Donbassi pommitamise kohta. Seevastu LGBT-kogukondi ähvardavatest ohtudest kuuleme piisavalt… Peaaegu unustasin – "LGBTI kogukondi."

Võib-olla nelja lisa-aasta möödudes kirjutavad neli inimõiguste organisatsiooni kirja ka Donbassi tragöödia, tuhandete tsiviilisikute surma ja hävitatud infrastruktuuri teemal?

Seda võib kindlasti oodata ja loota, ainult inimestest on kahju, sest meile ei ole nad võõrad. Aga teile?

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
LGBT, radikaal, Ukraina

Peamised teemad