12:53 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Välisuudised
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
32 0 0

Hiina kutsus USA-d üles terve mõistuse häält kuulda võtma, kui Washington oli ähvardanud kehtestada Hiina kaupadele uued tollimaksud.

TALLINN, 19. juuni — Sputnik. Eelnevalt teatas USA president Donald Trump publitseeritud avalduses, et ta on andnud käsu koostada nimekiri Hiina kaupadest kogusummas 200 miljardi dollari vääringus, et kehtestada nende suhtes võimalik täiendav 10% tollitariif juhul, kui Hiina ka edaspidi tõstab tollitariife USA toodangule, teatab RIA Novosti.

Šanghai Koostööorganisatsiooni tippkohtumine Hiinas
Пресс-служба Президента РФ

Hiina kaubandusministeerium nimetas teisipäeval üllitatud avalduses USA samme väljapressimiseks ja lubas anda karmi vastuse. Avalduses märgitakse ka, et Hiina osapoole reaktsioon on suunatud riiklike huvide ja hiina rahva huvide kaitsele ning kaitsmisele ja ühtlasi vabakaubanduse ja kogu inimkonna huvide kaitseks.

Vaadake videost, kuidas Vladimir Putin saabus Pekingisse>>

"Me kutsume USA poolt üles naasma arukuse teele, lõpetama kõikidele osapooltele kahjulikud tegevused, ainult selles peitub väljapääs kujunenud olukorrast," teatas briifingul Hiina Rahvavabariigi välisministeeriumi ametlik esindaja Geng Shuang.

Ta rõhutas, et Hiina pool ei soovi kaubandussõda, aga ka ei karda seda.

"Me jätkame tõhusate meetmete rakendamist riiklike huvide ja rahva huvide otsustavaks kaitsmiseks ja mitmepoolse kaubavahetusrežiimi kaitseks," teatas Hiina välisministeeriumi ametlik esindaja rõhutas, et USA pool eirab kahepoolselt saavutatud konsensust, käitub järelemõtlematult ja on taas kaubandussõda vallandamas.

"Niisugused sammud sunnivad kogu maailma üldsuse usaldust kaotama, kahjustavad kogu inimkonna huve," lisas ta.

Möödunud reedel, 15. juunil kehtestas USA president Donald Trump Hiinast sisseveetavatele kaupadele 25%-lise imporditollid kogumahuga 50 miljardit dollarit aastas. Uusi tollimakse Hiinast pärit kaupadele hakkavad USA piirivalve- ja tolliteenistused sisse kasseerima 6. juulist.

USA presidendi levitatud avalduses on öeldud, et Washington kehtestab täiendavad tollid, juhul kui Peking annab juba kehtestatutele omapoolse vastuse.

Hiina lammutas EL ja USA "vankumatu" transatlantilise koostöö>>

Sellele vaatamata teatasid Hiina võimud viivitamatult, et kehtestavad 25-protsendilise sisseveotolli 659 nimetusele USA-st imporditavatest kaupadest ühtekokku 50 miljardi dollari väärtuses. Tollimaks 545 kaubaartikli kohta ligikaudu 34 miljardi dollari suuruses summas hakkab kehtima 6. juulist, ülejäänud nimetuste osas avaldatakse kaubandusmeetmete jõustumise kuupäev hiljem.

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
Tagid:
tollitariif, kaubandussõda, Donald Trump, USA, Hiina

Peamised teemad