18:41 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
7201

Leedu president Dalia Grybauskaitė väljendas intervjuus Saksa ajakirjale Spiegel valmisolekut end Venemaa sõjalise "sissetungi" korral kaitsta.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Grybauskaitė hindas Venemaa rünnaku tõenäosust Leetu "oluliseks", edastab RIA Novosti Leedu presidendi usutlus saksa ajakirjale Spiegel.

"Kui me näitame, et suudame ja tahame ennast kaitsta, siis ei ründa meid keegi. Me peame olema valmis: vaimselt, poliitiliselt, tehnoloogiliselt, südamest ja hingest," ütles president.

Leedu ravimatu paranoia>>

President Kersti Kaljulaid
© AP Photo / Mindaugas Kulbis

Poliitik märkis ka Venemaa sõjalist paremust, rõhutades, et leedulased on valmis oma riiki kaitsma igasuguse vaenlase vastu. Lisaks leiab Grybauskaitė, et lääneriigid alahindavad Venemaad ja suhtuvad temasse liiga pehmelt.

"Ainult siis, kui neid rünnatakse ja nad märgivad, et Venemaa kahjustab nende huve, spioneerib nende tagant või manipuleerib nende valimistega, ärkavad nad üles," lisas president.

Grybauskaitė on Venemaa "ohust" rääkinud ka varem.

Leedu müüb russofoobiat>>

Moskva on korduvalt rõhutanud, et neil ei ole mingeid agressiooniplaane ja relvastus on riigipiiride lähedale paigutatud eranditult kaitseotstarbel.

Tagid:
rünnak, Dalia Grybauskaitė, Venemaa, Leedu

Peamised teemad