09:14 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Välisuudised
lühendatud link
4520

Riia linnapea Nils Ušakovs näitas Tallinna ja Vilniuse linnapeadele Taavi Aasale ja Remigijus Šimašiusele linnulennu kõrguselt Lätimaa pealinna; linnajuhid suhtlesid omavahel vene keeles.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Таllinna linnapea Taavi Aas ja Vilniuse linnapea Remigijus Šimašius saabusid kolmapäeval, 20. juunil Riiga Baltimaade iseseisvuse 100. aastapäevale ja koostöö 25. aastapäevale pühendatud ürituste raames, teatab Sputnik Läti.

Sel aastal tähistavad Balti riigid lisaks iseseisvuse sajandale aastapäevale 25 aasta möödumist Riia, Tallinna ja Vilniuse koostöölepingu allkirjastamisest.

Teatatakse, et kolm pealinna on veerand sajandit teinud agarat ja edukat koostööd: on vahetatud kogemusi linnaarenduse ja arhitektuuri, hariduse, ühistranspordi, sideteenuste ja turvalisuse, kultuuri, spordi, kalmistute haldamise vallas. Lisaks sellele on Riia, Tallinn ja Vilnius selle aja jooksul regulaarselt võõrustanud üksteise ametlikke delegatsioone.

Seekord pidid Baltimaade pealinnade linnajuhid Riia-visiidi raames pidama ametliku kohtumise ning pärast seda asetama lilled vabadussambale. Seejärel kavatsesid Ušakovs ja tema külalised takseerida spetsiaalselt suure tähtpäeva auks loodud lilleklumpe rõhuasetusega Läti, Leedu ja Eesti lipuvärvidel ning talletama Vabadussamba Kuulsuse saalis sissekanded aukülaliste raamatusse.

Enne aukülaliste raamatusse sissekirjutamist tõusid Aas ja Šimašius Ušakovsi saatel Vabadussamba sisetreppi pidi mälestussamba tippu. Aas riputas oma Facebookiseinale koos Vilniuse kolleegiga samba tipus tehtud foto.

Väärib märkimist, et linnapead suhtlesid usinasti vene keeles.

Ušakovs jagas oma Facebooki-kontol videosalvestist sellest, kuidas linnapead trepist üles rühivad.

Hiljem jätsid Aas ja Šimašius külalisraamatusse oma autogrammid ja suundusid siis jalutuskäigule linna pidi, mida olid äsja just 42 meetri kõrguselt vaadanud.

Baltimaade pealinnade sõpruse ja koostöö 25. aastapäeva ning Läti, Leedu ja Eesti iseseisvuse saja-aastase juubeli aastal toimub kolme riigi kultuurivahetuse raames rohkesti mitmesuguseid üritusi. Esmalt oli Riias Toomväljakul võimalik tutvuda Tallinna ja Vilniuse fotonäitusega "Enne ja nüüd".

Таави Аас, Ремигиюс Шимашюс и Нил Ушаков во время встречи в Риге
© Фото : Raepress
Tallinna, Vilniuse ja Riia linnapead.

Lisaks sellele on kavas Baltimaade pealinnade ühendorkestri kontserdid (orkester Rīga, Tallinna Kammerorkester ja Vilniuse Püha Kristoferi kammerorkester). Esimene kontsert toimub 18. augustil, Riia päeval Läti pealinnas, 25. augustil on kontsert Tallinnas ja 2. septembril Vilniuses.

Tagid:
Remigijus Šimašius, Nils Ušakovs, Taavi Aas, Leedu, Läti, Eesti

Peamised teemad