11:42 24. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1091
  • RUB68.6301
Välisuudised
lühendatud link
2620

President Vladimir Putin kutsus Lõuna-Korea presidendi Moon Jae-ini ja Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni Venemaale visiidile.

TALLINN, 23. juuni — Sputnik. Putin kutsus mõlemad riigipead 11. septembril Vladivostokis algavale majandusfoorumile, kuhu on kutse saanud ka Hiina ja Jaapani riigijuhid, edastas ERR.

Venemaa president ütles reedel, 22. juunil ühisel pressikonverentsil Mooniga, et on väga rahul Kimi ja USA presidendi Donald Trumpi tippkohtumisega Singapuris.

Meeletu tippkohtumine Singapuris: kelle mägi sünnitas>>

Kahe Korea ja Põhja-Korea-USA tippkohtumised panid nurgakivi Korea poolsaare täielikult tuumavabaks muutmisele ja sellel igavese rahu saavutamisele, ütles Lõuna-Korea president Moon Jae-in reedel Moskvas.

"Tänu mõlema Korea ja Põhja-Korea-USA tippkohtumise edukusele pandi nurgakivi Korea poolsaare täielikult tuumavabaks muutmisele ja sellel igavese rahu saavutamisele," ütles Moon Vene-Korea ärifoorumil.

Donald Trumpi ja Kim Jong-un'i ajalooline kohtumine>>

Aastatel 1950-1953 kestnud Korea sõda lõppes relvarahuga ning Moon ja Kim leppisid aprilli lõpus ajaloolisel tippkohtumisel kokku püüelda ametliku rahulepingu sõlmimise poole veel sel aastal.

Jaapani peaminister Shinzo Abe on juba andnud nõusoleku. Venemaa meediaväljaannete info kohaselt pole Kim veel Putini kutsele vastanud.

Tagid:
Kim Jong-un, Moon Jae-in, Vladimir Putin, Venemaa, Korea

Peamised teemad