00:32 06. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1094
  • RUB70.7798
USA president Donald Trump

Trump kutsus kõiki riike üles kaubandusbarjääridest ja maksudest vabanema

© REUTERS / KEVIN LAMARQUE
Välisuudised
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (99)
9211

Donald Trump ähvardas kehtestada täiendavad piiranguid nende riikide suhtes, kes ei loobu kaubandusbarjääridest ja tollimaksudest.

TALLINN, 25. juuni — Sputnik. President märkis, et "kaubandus ei ole ühesuunaline tänav" ja peaks olema õiglane, edastab RIA Novosti.

"USA nõuab, et kõik riigid, kes on kehtestanud oma riiki sisenevatele kaupadele kunstlikke tõkkeid või tollimakse, need piirangud ja lõivud kõrvaldaksid, vastasel korral seisavad nad silmitsi millegi palju tõsisemaga kui Ameerika Ühendriikide vastumeetmed," kirjutas Ameerika riigipea Twitteris.

​Tollisõda

USA kehtestas märtsis lõpus 25% imporditolli terasele ja 10% alumiiniumile. EL, Kanada ja Mehhiko jaoks algselt tähtaja pikendati, kuid alates 1. juunist jõustusid maksud ka nende jaoks. 

Washington põhjendas oma otsuseid riikliku julgeoleku kaalutlustega.

Paljud kaubanduspartnerid suhtusid toimunusse negatiivselt. Venemaa nimetas otsust ebaseaduslikuks ja lubas välja töötada kõik võimalikud reageerimismehhanismid. Eelmisel nädalal teatas Majandusarengu ministeerium, et vastuseks terase ja alumiiniumi maksudele kehtestab ka Moskva Ameerika Ühendriikidest pärit impordile omapoolsed piirangud. 

Euroopa Komisjon kehtestas Ameerika importkaupadele täiendavad tollimaksud >>

Euroopa Komisjon omakorda määras Ameerika kaupadele impordimaksud summas 2,8 miljardit eurot. Need jõustusid 22. juunil ja puudutavad terast, alumiiniumi ning põllumajandustooteid. Brüssel ütles samas, et on valmis piirangud tühistama, kui Washington oma meetmetest loobub.

USA sammudele reageeris ka Peking, kehtestades omapoolsed maksud mõningatele Ameerika kaupadele.

Paljud eksperdid ennustavad tõsiseid kaubandussõdu.

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (99)

Samal teemal

Brüssel kinnitab valmisolekut kaubandussõjaks Washingtoniga
Vitsur: USA tollide mõju avaldub Eestile EL-i majanduse kaudu
Eurokomisjon kehtestab USA-le omapoolsed piirangud
Tagid:
lõivud, kaubandussõda, sanktioonid, tollimaksud, WTO, Donald Trump, Aafrika, Aasia, Peking, Brüssel, Hiina, EL, USA, Venemaa

Peamised teemad