05:35 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Välisuudised
lühendatud link
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
5020

Euroopa Nõukogu peasekretär Thorbjørn Jagland ütles, et 30. juuni 2018 on viimane tähtaeg, mis ajaks Venemaa peab olema tasunud oma osamakse organisatsiooni eelarvesse.

TALLINN, 27. juuni — Sputnik. Euroopa Nõukogu peasekretär määras Venemaale tähtaja osamaksu tasumiseks organisatsiooni eelarvesse. Politoloog Nikita Danjuk tuletas raadio Sputnik eetris meelde, milleni viivad katsed Venemaa seaduslike õiguste teostamisel ahistada ja talle survet avaldada.

Euroopa Nõukogu (EN) peasekretär Thorbjørn Jagland ütles, et 30. juuni 2018 on viimane tähtaeg, mis ajaks Venemaa peab olema tasunud oma osamakse organisatsiooni eelarvesse.

Toetada ei tohi, pommitada võib: ENPA avaldas oma seisukoha Donbassi suhtes>>

Eesti on kistud Euroopa Nõukogu korruptsiooniskandaali
© Sputnik / Владимир Федоренко

"Kolmekümnes juuni on makse tegemise viimane tähtaeg. Ma ei tea, mis enne 30. juunit toimub. Kuid ma tegin kõik endast sõltuva, et seda probleemi lahendada," ütles ta Euroopa Nõukogus peetud kõnes.

Konflikt Venemaa ja EN vahel on viimastel aastatel teravnenud ENPA kehtestatud sanktsioonide tõttu Venemaa delegatsioonile seoses olukorraga Krimmis. Eelmise aasta juuni lõpus jõudis Moskva ja Strasbourgi konflikti uuele tasemele ja Vene pool teatas, et ta kavatseb peatada osamaksed Euroopa Nõukogu eelarvesse 2017. aasta eest, kuni Venemaa delegatsiooni volitusi ENPA-s täielikult ei taastata.

ENPA-s hinnati kahjusid Venemaa otsusest mitte maksta raha Euroopa Nõukogu eelarvesse>>

Vaatamata maksete tasumise osalisele peatamisele jätkas Venemaa pool tööd konventsionaalsete dokumentide ratifitseerimisega. Käesoleva aasta märtsis tunnistas ENPA esmakordselt, et Türgi staatuse taastamine ja Venemaa otsus peatada maksed 2017. ja osaliselt 2018. aasta eest on põhjustanud organisatsioonile rahalisi raskusi. ENPA ühe olulise komisjoni teatel on "Assamblee 2018. aasta eelarve vähenenud 17,5 miljoni euro võrra". Organisatsioonil tuli külmutada üheksa protsenti eelarvest ja puudujääk oli 1,5 miljonit eurot.

Politoloog Venemaa otsusest EN sissemaksete kohta: aitab selle sabati rahastamisest>>

Raadio Sputnik eetris kommenteeris olukorda Venemaa Rahvaste Sõpruse Ülikooli strateegiliste uuringute ja prognooside instituudi direktori asetäitja Nikita Danjuk.

"Me peame osamaksete tasumist täiesti ebaotstarbekaks, arvestades neid meeleolusid mis seal, kaasa arvatud ENPA bürokraatlikus struktuuris, valitsevad. Rääkimata riikidest, mis sinna kuulvad ja paistavad silma mitte lihtsalt Venemaa-vastase, vaid ka russofoobse retoorikaga. Nendes tingimustes ei saa muidugi rääkida mingite maksete tegemisest. Seda enam, et kellelgi ei olnud õigust võtta meie delegatsioonilt ära mingeid volitusi. Seega ENPA kas toetab meie täiesti õiguspäraseid nõudmisi ja taastab meie volitused või Venemaa ei täida endiselt oma rahalisi kohustusi. Meie riik ei talu kunagi selliseid surveavaldusi ja diskrimineerimist ning sellised sammud ei too kaasa meiepoolseid järeleandmisi. Antud juhul ei anna Euroopa Nõukogu mistahes ähvardused mingeid tulemusi. See on kontraproduktiivne. Venemaa on korduvalt näidanud, et mistahes sanktsioonid, piirangud, kõik katsed tema õigusi piirata vaid süvendavad kokkuvõttes olukorra keerukust ega sunni kunagi Moskvat oma otsust muutma," ütles Nikita Danjuk.

Teema:
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
Tagid:
osamaks, Enefit Green, ENPA, Thorbjørn Jagland, Venemaa

Peamised teemad