12:21 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
20131

Ajaleht Die Welt hoiatas oma lugejaid "košmaarse stsenaariumi" eest Euroopas, mis võib peale Vladimir Putini kohtumist Donald Trumpiga reaalsuseks muutuda.

TALLINN, 28. juuni — Sputnik. USA presidendi Rahvusliku julgeoleku nõunik John Bolton kohtus 27. juunil Moskvas Venemaa riigipea Vladimir Putiniga. Sellest teatas Kremli pressiteenistus. Vestluse käigus arutasid pooled eelkõige Putini ja Trumpi kohtumise korraldamist. Tippkohtumise konkreetsest kohast ja ajast kavatsetakse teatada hiljem. 

Uudised USA ja Venemaa riigipeade eelseisvast kokkusaamisest põhjustasid Lääne meedias tormilise reaktsiooni. Nagu Saksa ajaleht Die Welt teatab, ei tähenda Trumpi ja Putini kohtumine Euroopale midagi head. Artikli autor ei välista, et selle käigus võidakse sõlmida kokkuleppeid, mis Euroopa julgeolekut ohustavad.

"Näiteks oleks üheks õudusstsenaariumiks Moskva ja Washingtoni vaheline leping, mille kohaselt Ameerika Ühendriigid näiteks loobuvad osalemast NATO sõjalistes harjutustes alliansi idapiiril," toob RT artiklist tsitaadi.

Üldiselt leiab Die Welti ajakirjanik, et ainuüksi Donald Trumpiga toimuva tippkohtumise fakt viib Putini oma "pikaajaliste eesmärkide" saavutamisele lähemale.

Siin toob autor näitena uue maailmakorra loomise, kus " Krimmi annekteerimine" on aktsepteeritav ja kus Venemaa saab Washingtonilt ja Brüsselilt täieliku tegutsemisvabadus endise Nõukogude Liidu territooriumil. 

Trump ja Putin kavatsevad Euroopas läbirääkimised korraldada
© Sputnik / Михаил Климентьев

Sputnik Eesti kirjutas juba varem, et Putini ja Trumpi plaanidest korraldada kahepoolne kohtumine teatati avalikult esmakordselt 2018. a. märtsis. Tippkohtumise võimaliku asukohana nimetas USA president tookord Washingtoni. Käesoleval hetkel võivad meedias leviva info kohaselt pooled kooku saada juba juuli keskel Austria pealinnas Viinis. Või siis Soomes — Helsingis.

Äsja saabunud info kohaselt toimub kohtumine 16. juulil Helsinkis.

Teema:
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
Tagid:
kahepoolne, tippkohtumine, stsenaarium, EL, NATO, Donald Trump, Vladimir Putin, Viin, Austria, Helsinki, Soome, USA, Venemaa

Peamised teemad