16:54 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Välisuudised
lühendatud link
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
5521

USA president tõstatab kohtumisel Vladimir Putiniga valimistega seotud "Venemaa sekkumise" teema ja arutab Süüria ja Ukraina konflikte.

TALLINN, 30. juuni — Sputnik. USA president Donald Trump ei välistanud, et tunnustab Krimmi Venemaa osana, edastas presidendi ajakirjanike kaaskond, edastab RIA Novosti.

"Eks me vaata," vastas Trump korrespondentide küsimusele, kas ta võiks tunnustada Krimmi liitmist Venemaaga. Samal süüdistas Trump Krimmi kaotamises Ukraina poolt oma eelkäijat. "See sai võimalikuks Obama pärast," ütles ta.

Sama vastuse andis Valge Maja peremees ka küsimusele, kas ta tühistab Moskva suhtes kehtestatud sanktsioonid. "Eks me vaata, mida Venemaa teeb," ütles Trump.

Die Welt: Putin ja Trump võivad koostada košmaarse stsenaariumi>>

Varem ütles USA president, et tõstatab kohtumisel Vladimir Putiniga valimistega seotud "Venemaa sekkumise" teema ja arutab Süüria ja Ukraina konflikte.

Kohtumine Helsingis

Putini ja Trumpi kohtumine toimub 16. juulil Helsingis. Kahe riigi juhid, nagu teatati Kremlist, arutavad kahepoolsete suhete väljavaateid ja aktuaalseid rahvusvahelisi küsimusi. CNNi diplomaatilistele allikate andmetel kavatseb Trump saavutada kokkuleppe, mis aitaks Ameerika väed Süüriast võimalikult kiiresti välja viia. Vene presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov teatas, et ei tea, millel selline teave põhineb.

Peskov märkis, et Moskva on valmis astuma samme suhete normaliseerimiseks Washingtoniga ulatuses, milleks Ameerika pool valmis on. Seejuures ei kommenteerinud ta Ameerika juhtkonna avaldusi, et riikidevaheliste suhete parandamist takistavad USA-sisesed poliitilised vastuolud.

Kui Euroopa ei taha, aga USA ei suuda. Kas NATO saatus on küsimärgi all?>>

Rahvahääletus Krimmis

Krimm ühines Venemaaga 2014. aasta märtsis toimunud rahvahääletuse tulemusel, kus 96,77 protsenti vabariigi valijatest ja 95,6 protsenti Sevastoopoli elanikest hääletasid poolsaare ühinemise poolt Venemaaga. Vladimir Putini sõnul on Krimmi küsimus "lõplikult suletud".

Varem teatas meedia, et Trump nimetas G7 tippkohtumisel Krimmi Venemaale kuuluvaks, sest seal räägitakse vene keeles. Valge Maja keeldus seda teavet kommenteerimast.

Teema:
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
Tagid:
Donald Trump, Vladimir Putin, Krimm, Venemaa, USA

Peamised teemad