10:43 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Välisuudised
lühendatud link
5810

Vilnius hakkas alates 1. juulist koguma turismimaksu 1 euro ühe öö eest, maksust on vabastatud alaealised ja puudega inimesed.

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. Aasta lõpuni on maksust vabastatud ka suured turismigrupid, vahendas Pealinn viitega BNS-le. Vilniuse linnavalitsus loodab teenida järgmisel aastal turismimaksust umbes kaks miljonit eurot. Turismimaksu peavad koguma majutajad, seda ei lisata toa hinnale.

Eesti võtab üle Euroopa Liidu pakettreiside direktiivi >>

Pühapäeval, 1. juulil jõustusid Eestis turismi- ja võlaõigusseaduse muudatused, millega Eesti võtab üle Euroopa Liidu pakettreiside direktiivi ja mis suurendab tarbijate kaitset reisimisel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi siseturu asekantsler Kristi Talving selgitas, et tarbijatele reisimisel suurema kindlustunde tagamise eesmärgil on Euroopa Liidus kokku lepitud ühtsed reeglid kõikide ettevõtete suhtes, kes pakuvad pakettreise ja seotud reisikorraldusteenuseid.

"Meile kõigile meeldib reisida, ilma et peaksime mõtlema riskidele, mis võivad kaasneda reisiteenuste tühistamisega," lausus Talving. "Direktiivi kohaselt vastutab pakettreisi korraldaja lepingule vastavuse eest ka juhul, kui ta ise ei ole nende teenuste osutaja."

Kui ettevõtja muutub maksejõuetuks, peab tal olema tagatis, mille arvelt reisijad tagasi Eestisse toimetada ning tagastada raha saamata jäänud teenuste eest.

Muudatuste tulemusel laieneb kogu Euroopa Liidus tarbijate kaitse senisest rohkematele reisiteenustele ning reiside kokkupanemise viisidele, sh lepingute sõlmimisele internetis.

Reisiteenused on reisijavedu, majutus ja autorent ning lisaks muud turismiteenused. Kui reisija ostab ühelt teenusepakkujalt või veebikeskkonnast samaks reisiks koos vähemalt kaks erinevat reisiteenust, on tegemist pakettreisiga.

Eesti on soomlaste peamine puhkusereiside sihtkoht >>

Pakettreisiga on tegemist ka juhul, kui reisija ostab ühe reisiteenuse koos muu turismiteenusega, millest muu turismiteenus moodustab reisi koguhinnast vähemalt veerandi või on see muul viisil reisi oluliseks osaks.

Täpsem info ja vastused levinumatele küsimustele avaldatakse Turismiseaduse Korduma Kippuvate Küsimuste rubriigis.

Tagid:
reisija, majandus, ühiskond, turismimaks, turism, Balti riigid, Vilnius, Leedu

Peamised teemad