10:46 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Välisuudised
lühendatud link
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
7620

Kremlis tuletati veel kord meelde, et Krimm on Venemaa Föderatsiooni lahutamatu osa ja igasugused arutelud poolsaare kuuluvuse teemal on välistatud.

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. Krimmi kuuluvuse probleemi ei eksisteeri. Sellest teatas Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov, vastates palvele kommenteerida Donald Trumpi sõnu poolsaare Venemaa osana tunnistamise võimalusest.

"Venemaa president on korduvalt oma vestluskaaslastele öelnud ja selgitanud, et Krimmi küsimus ei ole ega tule enam kunagi päevakorda, sest Krimm on Venemaa võõrandamatu osa," edastas RIA Novosti esmaspäeval Peskovi kommentaari.

Samal ajal on Moskva Kremli esindaja kohaselt valmis otsima kompromisse ja pidama dialoogi kõigis muudes küsimustes. 

Mõni aeg tagasi, vastates ajakirjanike küsimusele Krimmi võimaliku tunnustamise kohta Vene Föderatsiooni territooriumina, sõnas Donald Trump: "Eks me näe!"

Nagu teatas Sputnik Eesti, tsiteeris Trumpi öeldut presidendi pressikorpus.

Lääne-meedias avaldati ka teave, et Valge Maja peremees kõneles Krimmi kuulumisest Venemaale ka G7 tippkohtumisel Kanadas Quebecis. Internetiportaali BuzzFeed News andmetel kuulutas Trump Krimmi Vene piirkonnaks, kuna "kõik selle elanikud räägivad vene keelt". 

Krimm sai Venemaa osaks pärast 2014. aasta märtsis toimunud rahvahääletust, kus 96,77% vabariigi valijatest ja 95,6% Sevastoopoli elanikest olid Venemaaga ühinemise poolt. Plebistsiit korraldati pärast Ukraina riigipööret. Kiievis peetakse poolsaart ikka veel oma territooriumiks, mis on "ajutiselt hõivatud".

Teema:
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)

Samal teemal

Trumpi arvates tuleks Venemaa G8-sse tagasi kutsuda
Tagid:
Kreml, plebistsiit, tippkohtumine, rahvahääletus, Dmitri Peskov, Donald Trump, Vladimir Putin, Ukraina, Krimm, Venemaa

Peamised teemad