01:55 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Kreml ja välisministeerium

Kremlis välistati kompromisside otsimine Krimmi küsimuses

© Sputnik / Владимир Песня
Välisuudised
lühendatud link
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (44)
6220

Kremlis tuletati veel kord meelde, et Krimm on Venemaa Föderatsiooni lahutamatu osa ja igasugused arutelud poolsaare kuuluvuse teemal on välistatud.

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. Krimmi kuuluvuse probleemi ei eksisteeri. Sellest teatas Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov, vastates palvele kommenteerida Donald Trumpi sõnu poolsaare Venemaa osana tunnistamise võimalusest.

"Venemaa president on korduvalt oma vestluskaaslastele öelnud ja selgitanud, et Krimmi küsimus ei ole ega tule enam kunagi päevakorda, sest Krimm on Venemaa võõrandamatu osa," edastas RIA Novosti esmaspäeval Peskovi kommentaari.

Samal ajal on Moskva Kremli esindaja kohaselt valmis otsima kompromisse ja pidama dialoogi kõigis muudes küsimustes. 

Mõni aeg tagasi, vastates ajakirjanike küsimusele Krimmi võimaliku tunnustamise kohta Vene Föderatsiooni territooriumina, sõnas Donald Trump: "Eks me näe!"

Nagu teatas Sputnik Eesti, tsiteeris Trumpi öeldut presidendi pressikorpus.

Lääne-meedias avaldati ka teave, et Valge Maja peremees kõneles Krimmi kuulumisest Venemaale ka G7 tippkohtumisel Kanadas Quebecis. Internetiportaali BuzzFeed News andmetel kuulutas Trump Krimmi Vene piirkonnaks, kuna "kõik selle elanikud räägivad vene keelt". 

Krimm sai Venemaa osaks pärast 2014. aasta märtsis toimunud rahvahääletust, kus 96,77% vabariigi valijatest ja 95,6% Sevastoopoli elanikest olid Venemaaga ühinemise poolt. Plebistsiit korraldati pärast Ukraina riigipööret. Kiievis peetakse poolsaart ikka veel oma territooriumiks, mis on "ajutiselt hõivatud".

Teema:
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (44)

Samal teemal

Trumpi arvates tuleks Venemaa G8-sse tagasi kutsuda
Tagid:
Kreml, plebistsiit, tippkohtumine, rahvahääletus, Dmitri Peskov, Donald Trump, Vladimir Putin, Ukraina, Krimm, Venemaa

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  35
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  20
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12