18:11 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
8910

Nii palju sarnast. Jälle kaks inimest. Jälle mees ja naine. Jälle mürgitamise tunnused. Tõsi, seekord mitte Salisbury's, vaid seal lähedal. Kuigi, esiteks, Salisburys polegi enam kohta – pink viidi ära. Ja teiseks, mis vahet seal on.

Mihhail Šeinkman, raadio Sputnik

Mida Londonilt kindlasti õppida tasuks, on õige ajastus. NATO tippkohtumiseni, kus on vaja taas Venemaa-vastast ühtsust tugevdada, on jäänud nädalake, ja nagu tellimise peale — jälle "Skripalid Forever". Jõutakse kenasti asi suureks puhuda.

Salisburys viidi tundmatu aine mürgistusega haiglasse kaks kannatanut >>

Skripalidest, muide, ei ole enam midagi kuulda. Kuid kuulujuttudest nende kohta on Britannia tulvil. Seesama haigla Salisburys samuti. Ja mitte ainult kuulujuttudest, vaid ka samalaadsete sümptomitega patsientidest. Vähemalt vana hea "highly likely" (ingl. k. ülimalt tõenäoliselt – toim.) võib neid pidada sarnaseks, kuni vastupidist tõestatud pole.

Ja see pole enam lusikatäis tökatit lõunasöögi juurde, vaid "Novitšoki" "värskendus". Kuigi isegi mitte niiväga "värskendus". Neljakümneaastane mees ja naine leiti kodust teadvusetult juba laupäeval. Politsei teatas sellest alles kolmapäeval. Tuleb välja, et neli päeva mõeldi, kuidas juhtunut serveerida. Või tehti tööd. Nad patustasid banaalse üledoosiga. Aga pärast The Sun"i artiklit Scotland Yardi "suurest läbimurdest", et Skripale ründasid kaks isikut, kes kadusid Venemaale, plahvatas neil äkki idee.

Analoogia põhjal hinnati seegi intsident "tõsiseks" ja aine "tundmatuks". Lõppude lõpuks oli ju kokkulangevusi nii palju. Jälle kaks inimest. Jälle mees ja naine. Jälle mürgitamise tunnused. Tõsi, seekord mitte Salisburys, vaid naabruses — Amesburis. Aga Salisburys enam ei saakski – pink viidi ära. Pealegi, Salisbury või Amesbury, mis vahet seal on, võtke aga, ja kirjutage Venemaa kraesse.

"Inglanna õiendab häda" >>

Peaasi, et Porton Downi keemialabor on ikka veel käeulatuses ja meditsiinitöötajad, kes Skripalid teistest ilmast tagasi tõid, juba teavad, kuidas "invasiivselt ja väga kurnavalt" ravida. Kusjuures "kurnavalt" mitte ainult patsientidele, vaid ka kogu riigile. Seega on juba tuttav pilt.

Paigad Salisburys ja Amesburys, kus kannatanud viibida võisid, on turvakaalutlustel piiratud. Tõenäoliselt ilmuvad varsti jälle hõbedastes kaitseülikondades spetsialistid ja ilma nendeta uudishimulikud. Ja Boris Johnson avastab esimesena vene jälje. Ütleb, et venelased tulid tagasi, et oma edu kinnistada või, et need on needsamad venelased, kes tulid oma edu kinnistama, kuid otsustasid kõigepealt enda peal proovida.

See, kes ütles A-234, peab nüüd ütlema A-235, 236, 237 või mida iganes, kui ta pole võimeline B-ni jõudma. Siiski kinnitatakse nende tervishoiuministeeriumis, et "märkimisväärset ohtu" üldsusele pole. Kui talle just ajudele käima ei hakata. Sellepärast pole mõtet arutada oma jalgpallurite imelist edu Moskvas. Inimesed armuvad Venemaasse. Ja need, kes koju jäid, vihkavad Briti meediat selle pärast, et jäid nende jampsi Venemaa kohta uskuma.

Briti ajakirjanduseni jõudis info kahest kahtlusalusest rünnakus Skripalide vastu >>

Uut mürgitamist Venemaale veel külge ei poogita. Politsei ütleb, et nad ei näe seost. Kuid ka Skripalide asjas avastati alles nelja kuud pärast seos, mida Johnson mõistis kohe. Pealegi on selleks ajalehed olemas. Teine asi, et Inglismaa koondise kaitsja Wes Brown, näiteks ei saa nendest midagi teada. Ta ütles, et ta ise neid ei loe ega soovita ka teistele. Aga Venemaad külastada soovitab küll. Inglismaa jalgpallikoondis, kes enne Moskvat oli kaotanud MM-del kõik play-off penaltiseeriad, teab nüüd täpselt: õnnetusest toibumiseks oli vaja just nimelt siia tulla.

Kuigi Briti ametivõimusid ei aitaks ka see. Sest alustuseks tuleks vähemalt mängima õppida. Reeglite järgi.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
mürgitamine, Novitšok, närvigaas, politsei, Julia Skripal, Sergei Skripal, Amesbury, Salisbury, Suurbritannia

Peamised teemad