23:38 19. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
Briti kaitseminister Gavin Williamson

Rääkisidki: Briti kaitseministrit katkestas tema nutitelefon

© AFP 2018 / Tolga AKMEN
Välisuudised
lühendatud link
3220

Näib, et Gavin Williamson leidis endale väärilise vestluskaaslase. Ministri telefon reageeris kõne ajal parlamendi alamkojas häälkäsklusele. Ega ometi kaitseminister temaga otsuseid langetades konsulteeri?

Svetlana Kalmõkova, raadio Sputnik

Tehisintellekt sekkus Briti poliitikasse. Briti kaitseminister Gavin Williamsoni kõne ajal parlamendis võttis sõna tema nutitelefon. Minister luges parajasti ette kokkuvõtet terrorismivastasest võitlusest Süürias, kui teda katkestati. Häälkäsklus reageeris sõnale "Süüria" ja tutvustas, mida ta selle päringu kohta internetist leida on: "Süüria demokraatlik armee, mida toetab…," siis lülitati ta välja ja kupatati pintsaku põuetaskusse.

Telefoniga korda saanud, hakkas Williamson publiku väikese naeru saatel toimunut õigustama. Et harva juhtub, kui inimest katkestab tema enda telefon. Hiljem kirjutas minister Twitteris, et palub oma 13-aastast tütart õpetada, kuidas seda vidinat kasutada.

​Kuigi, mis seal ikka õppida? Otsustades selle järgi, et funktsioon on aktiveeritud, kasutab Ühendkuningriigi kaitseminister seda aktiivselt. Tegelikult on väga oluline, et häälkäsklus käivitus mitte lihtsalt niisama, vaid sõnale "Süüria". Seisnebki ju tehisintellekti erisus selles, et see kohandub iga kasutajaga, võtab arvesse tema kõige sagedasemaid päringuid ja individuaalseid eelistusi. Tuleb välja, et Williamsonil on see kõige sagedasem küsimus?

Soojendas madu rinnal: Briti kaitseminister tõstis peaministri vastu mässu >>

Muide, internetikasutajad, kes seda vahejuhtumit aktiivselt kommenteerivad, ei näe midagi häbiväärset selles, et kaitseminister suhtleb aktiivselt Siriga. Suisa vastupidi — isegi soovitavad tal seda sagedamini teha. Lõppude lõpuks oli Siri sõnades rohkesti tervet mõistust, argumente ja küpsust. Seega kõik tunnistavad, et veidi rohkem tervet mõistust ei teeks Briti poliitikale sugugi halba. Isegi tehisintellekti.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
poliitika, tehnoloogia, nutitelefon, kaitseministeerium, Gavin Williamson, Süüria, Suurbritannia

Peamised teemad

 • Stenbocki maja

  ÜRO ülemaailmse rändepakti allakirjutamis ümber puhkenud vaidluste ajendil tekkinud valitsuskriis näitab selgesti, et valijatele meelepäraseid ideid on poliitikutel ääretult vähe, leiab Sputnik Eesti kolumnist Nikolai Filonov.

  18
 • Putin ja Erdogan Turkish Streami esimese osa avamisel

  Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan andsid Istanbulis toimunud tseremoonial käsu Turkish Streami gaasijuhtme merelõigu viimase toru paigaldamiseks.

  17
 • Saksa tervishoiuminister Jens Spahn

  Saksa poliitikud ei ole mittesiduvat lepet, mis plaanitakse heaks kiita 11.-12. detsembril Marokos toimuval kohtumisel, piisavalt arutanud, ütles Saksa tervishoiuminister Jens Spahn.

  9