07:52 23. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1088
  • RUB68.6934
Välisuudised
lühendatud link
7220

Arstide sõnul kulgeb päästeoperatsioon algselt oodatust kordi kiiremini ja hetkel on suudetud koopast välja tuua juba kuus last. Teadaolevalt on neist vähemalt ühe seisund tõsine ja ta toimetati Chiang Rai haiglasse helikopteriga.

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Austaalia arst ütles ajakirjanik Witulskile, et nad otsustasid esimesena koopast välja tuua nõrgema tervisega lapsed, kellel võiks hiljem tekkida raskusi koopast pääsemisega seal valitsevate olude halvenemisel, vahendas Pealinn viitega BNS-le. 

Tais algas koopas olevate poiste päästeoperatsioon >>

Kaks Tai poissi neist neljast, kes jõudsid täna tuukrite abiga päästjate baaslaagrisse koopakompleksis, väljusid koopast, teatas kaitseministeeriumi pressiesindaja AFP-le, lisades, et ülejäänud kaks järgnevad neile varsti.

"Kaks on koopast väljas. Veel kaks peaksid neile varsti järgnema," ütles kindralleitnant Kongcheep Tantrawit.

"Neli poissi on jõudnud kolmandasse kambrisse ja kõnnivad varsti koopast välja," sõnas ta varem, viidates alale, kuhu päästetöötajad rajasid oma baasi.

Tais algas pühapäeval koopasse lõksu jäänud 12 lapse ja nende jalgpallitreeneri väljatoomise operatsioon, mis võib ametnike sõnul kesta kaks kuni neli päeva, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Poisid, vanuses 11-16 aastat, ja nende 25-aastane treener läksid koopaid uurima pärast trenni. Nad jäid sinna lõksu, kui vihmavesi tõkestas nende väljapääsu. Päästjatel kulus nende leidmisek pea 10 päeva.

© AP Photo / Sakchai Lalit
Päästeoperatsioonis osaleb 13 välisriigi ja viis Tai tuukrit

Päästeoperatsioonis osaleb 13 välisriigi ja viis Tai tuukrit. Chiang Rai provintsi kuberneri kohusetäitja ütles, et tuukrid läksid koopasse kell 10 (Eesti aeg kell 6). 

Ainus viis nad välja saada on läbida pimedad, kitsad, vett täis ja mudased käigud, kus on tugevad hoovused.

Tagid:
treener, päästeoperatsioon, lõks, tuukrid, päästjad, jalgpall, lapsed, noored, Päästeamet, Tai

Peamised teemad