08:01 08. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
3501

Suurbritannias suri naine, kes toimetati Inglismaa lõunaosas haiglasse pärast närvimürgiga kokkupuutumist.

TALLINN, 9. juuli — Sputnik. Londoni politsei täpsustuse kohaselt suri 44-aastane Dawn Sturgess pühapäeval Salisbury haiglas, vahendas Pealinn viitega BNS-le. Politsei uurib juhtunut mõrvana.

Amesburys viidi tundmatu aine mürgistusega haiglasse kaks kannatanut >>

Briti politsei teatas kolmapäeval, et Dawn Sturgess ja Charlie Rowley haigestusid 30. juunil Amesbury külas üliraskelt sama närvimürgi Novitšok tõttu, mida kasutati märtsis ka endise Briti-Vene topeltagendi Sergei Skripali ja tema tütre Julia vastu.

Ajalehe Guardian andmetel on 45-aastane Rowley endiselt kriitilises seisundis.

Amesbury asub Salisbury lähedal, kus Skripalide lugu alguse sai. Venemaa on eitanud seotust Skripalide mürgitamisega, mis põhjustas Moskva ja lääneriikide suhetes diplomaatilise kriisi, viies diplomaatide vastastikuse väljasaatmiseni. Praeguseks on Sergei ja Julia Skripal tervenenud ja haiglast lahkunud.

Suurbritannias uuriti nädalavahetusel politseiniku võimalikku kokkupuudet närvimürgiga.

"Politseinik otsis meditsiinilist nõustamist seoses Amesburys käimasoleva juhtumiga ja viidi Salisbury haiglasse testimisele," ütles meditsiiniasutuse pressiesindaja.

Kohaliku politsei esindaja kinnitas veidi hiljem, et kõnealuse korrakaitsja tervisega on kõik korras ja testides ei avastatud märke närvimürgist.

Esialgsete andmete põhjal ei olnud Amesbury juhtumi näol tegu "Vene rünnakuga", teatas Briti siseministri asetäitja Ben Wallace, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Scotland Yard: Amesburys kasutati "Novitšokki" >>

"Olles teadlik, et NSV Liit lõi "Novitšoki", et "eesmärgid olid omavahel seotud," väidame me endiselt üpris kindlalt, et esialgse rünnaku taga seisis suure tõenäosusega Venemaa. Hetkel ei näe me tõendeid kahe viimase ohvri seotusest Skripalide või nende mürgitamise kohaga," ütles Wallace.

"Need inimesed ei olnud Skripalidega seotud, tegu ei olnud rünnakuga, see on minu arvates Novitšoki saaste," lisas Wallace.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
mürgistus, närvigaas, surm, naine, haigla, politsei, Salisbury, Amesbury, Suurbritannia

Peamised teemad