01:03 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
9951

Venemaal luuakse häireid tekitav lennuk, mis suudab sõjaväe satelliidid rivist välja lüüa, teatas RIA Novostile allikas sõjatööstuskompleksist.

TALLINN, 9. juuli — Sputnik "Lennumasin saab põhimõtteliselt uued pardaseadmed, mis võimaldavad tal rakendada elektroonilisi vastumeetmeid igasuguste sihtmärkide vastu: maapealsete, õhus lendavate, meres ujuvate ja ka vaenlase satelliitide vastu, mis tagavad navigatsiooni ja maapealset raadiosidet," edastab RIA Novosti allika sõnu. 

Su-57 Võidupüha paraadil
© Sputnik / Илья Питалев

Allika sõnul on tänaseks valmis eskiisprojekt, peagi algab eksperimentaalne projekteerimisfaas. Agentuuri vestluskaaslane lisas, et lennuk asendab õhu- ja kosmosejõududes praeguse Il-22PP koodnimetusega "Porubtšik".

"Uut õhusõidukit kutsutakse "Porubtšik-2", kuid tõenäoliselt jõuab ta õhu- ja kosmosejõududesse juba teistsuguse nime all." Lennuk saab täiesti uue plaaneri — kaalutakse võimalust luua ta kas Tu-214 või IL-76 baasil," võttis ta öeldu kokku.

"Porubtšikuid" peetakse ühtedeks kõige efektiivsemaiks elektroonilise sõjapidamise lennukeiks maailmas.

Kas Tallinn on droonirünnakuks valmis >>

Nad suudavad iseseisvalt tuvastada vaenlase õhutõrjekomplekside elektromagnetkiirgust, summutada seadmed oma võimsate häiresignaalidega või — mis tänapäeval aktuaalsem — moonutada nende endi radarisignaale. Seejuures on tähelepanuväärne, et Il-22PP-d ei häiri oma vägede elektrooniliste süsteemide toimimist.

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Kaitseminister avab näituse elektroonilisest sõjapidamisest
Tagid:
elektroonilised vastumeetmed, Tu-214, Porubtšik-2, Porubtšik, Il-22PP, IL-76, elektrooniline sõjapidamine, satelliit

Peamised teemad