10:40 21. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1769
 • RUB78.0670
Tai koopast päästeti kõik lapsed

Tai koopast päästeti kõik lapsed

© REUTERS / SOCIAL MEDIA
Välisuudised
lühendatud link
4410

Kaksteist teismelist poissi ja nende treener toodi Tai koopast välja, teatas telekanal Spring News. "Kaheteistkümnes nooruk ja treener Ek väljusid koopast ja saadeti välihaiglasse," täpsustas meedia.

TALLINN, 10. juuli — Sputnik. Päästjad nimetavad evakueeritud lapsi koodnimedega "Metssiga 1", "Metssiga 2" ja nii edasi, kasutades koodsõnana kooli nime, milles poisid õpivad – "Metssigade Akadeemia" ja selle jalgpallimeeskond. Kõik ohvrid viiakse Chiang Rai haiglasse, kus mõne päeva jooksul toimub nende rehabilitatsioo, vahendas RIA Novosti

Päästeoperatsioon Tais: koopast on välja toodud kuus poissi >>

Tais algas pühapäeval koopasse lõksu jäänud 12 lapse ja nende jalgpallitreeneri väljatoomise operatsioon, mis võib ametnike sõnul kesta kaks kuni neli päeva, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Poisid, vanuses 11-16 aastat, ja nende 25-aastane treener läksid koopaid uurima pärast trenni. Nad jäid sinna lõksu, kui vihmavesi tõkestas nende väljapääsu. Päästjatel kulus nende leidmiseks pea 10 päeva.

 

Just got back from Cave 3

Публикация от Elon Musk (@elonmusk) 9 Июл 2018 в 2:43 PDT

Päästeoperatsioonis osales 13 välisriigi ja viis Tai tuukrit. Chiang Rai provintsi kuberneri kohusetäitja ütles, et tuukrid läksid koopasse pühapäeval kell 10 (Eesti aeg kell 6).

Tais algas koopas olevate poiste päästeoperatsioon >>

Ainus viis nad välja saada oli läbida pimedad, kitsad, vett täis ja mudased käigud, kus on tugevad hoovused.

Mõni aeg tagasi esitas oma ettepanekud noorte jalgpallurite päästmiseks ettevõtete SpaceX ja Tesla juht Elon Musk, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
poisid, lapsed, jalgpall, treener, haigla, päästeamet, politsei, Tai

Peamised teemad

 • Gaasi terminal Poolas

  EL-i ja USA ühisavalduses pärast Euroopa Komisjoni Jean-Claude Junckeri ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumist juuli lõpul on öeldud, et Euroopa Liit tahab suurendada LNG importi USA-st oma energiavarustuse mitmekesistamiseks.

  11
 • USA kasutab rivaali vastu surmavaid meetmeid, illustreeriv foto

  USA ajakirjanduse ja mõne vene majandusteadlase arvates surmas USA president ühe suletõmbega kogu "Hiina majandusime", mis tähendab, et nüüd näeb kogu maailm, et ainus viis veidigi inimväärne elatustase kindlustada on truult ja alandlikult Washingtoni saapaid lakkuda ja "madalat profiili hoida".

  40
 • Mälestusmärk Klooga veretöö ohvritele

  Kunagise Klooga koonduslaagri territooriumil asuva memoriaali juurde kogunesid endised vangid ja Venemaa diplomaadid, et mälestada seitsmekümne nelja aasta eest hukatuid.

  40