12:31 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Välisuudised
lühendatud link
182020

Sise-Soome politsei on avastanud automaattanklatesse paigaldatud skimmerid ehk maksekaartide kopeerimise masinad. Neid on väga raske märgata.

TALLINN, 11. juuli — Sputnik. Kopeerimisseadmeid on avastatud 2. juulil Pälkänes ja 10. juulil Valkeakoskis. Mõlemad olid ABC automaattanklad, vahendab Eestinen

Helsingi politsei uurib eestlaste jõhkrat omavahelist arveteõiendamist >>

Pälkänes oli seade paigaldatud Sammontie 3 asuvasse tanklasse ning Valkeakoskis Mahliankatu 2 tanklasse. Valkeakoskis olid kopeerimisseadmed paigaldatud mõlema tankuri külge.

Politsei palub neis tanklates kütust ostnud inimestel võtta ühendust pangaga ja sulgeda oma pangakaardid. Kui tankimine on toimunud varem ja inimene kahtlustab, et on ohvriks langenud, siis võib lasta piirata välismaa maksete tegemist, nii et kaardiga ei saaks teha limiiti ületavaid tehinguid.

Tankimise ajal on soovitav pangakaardi koodi sisestades sõrmed kinni katta. Kaamera on tavaliselt paigaldatud kohe tabloo kohale või külje peale.

Politsei uurib selliseid asju kui pettuse katseid. Kahtlusaluseid pole politsei veel tabanud. Kui automaadi küljes on märgata midagi kahtlast, tuleks helistada kohe häirekeskusse.

Paigaldatud seadmed on kvaliteetsed ning neid on raske märgata. Kopeerimisseadmeid võib olla paigaldatud ka teiste tanklakettide automaatide külge.

Enne Soomest toodud sõiduki ostmist kontrolli selle läbisõitu >>

Mis asi on skimmer?

Pangakaartide kopeerimise seadmed ehk rahvakeeli skimmerid, on sellised seadmed, mis paigaldatakse kurjategijate poolt sularahaautomaatidele ehk ATM-dele eesmärgiga kopeerida ATM-s kasutatava pangakaardi andmed, et valmistada nende andmete abil pangakaardi koopia, mille abil kaardi valdaja teadmata tehinguid teha, selgitab Teadmusbaas.

Kuidas see töötab?

Skimmeritega kopeeritakse magnetriba andmed, mille jaoks paigaldatakse vastavad seadeldised ATM-i kaardisisestusavale ning vastavalt skimmeri tüübile saadakse kaardi PIN kood teada kas topeltklaviatuuri või paigaldatud kaamera abil.

Magnetriba ja PIN-koodi teades on võimalik valmistada pangakaartide koopiad, mille abil saab kas ATM-st sularaha välja võtta või poes ostusid sooritada.

Pangad püüavad kaitsta oma ATM-e väga erinevate meetoditega, sealhulgas anti-skimmeritega, millest osad on füüsiliselt nähtavad kui ka sellistega, mis ei ole visuaalselt väljapoolt nähtavad. Kahjuks 100% kaitset ei paku ükski turvalahendus ega anti-skimmer.

Tagid:
skimmer, PIN-kood, kaamera, pangakaart, autojuht, tankla, politsei, pank, Pälkäne, Valkeakoski, Soome

Peamised teemad