15:59 28. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0964
  • RUB72.1052
Välisuudised
lühendatud link
2810

Euroliit hindas Ukrainas kulgevaid reforme ja oli nendega rahul. Pjotr Porošenko on omakorda rõõmus peatse EL materiaalse abi üle. Kõik on rahul. Asjaolu, et Ukraina eluolu ei muutu karvavõrdki paremaks, ei lähe kellelegi korda.

TALLINN, 11. juuli — Sputnik. Ukraina president külastas Brüsselit, et Euroopas ringi vaadata ja ka ennast näidata, edastab raadio Sputnik autor Maria Baljabina. Kahekümnendale Ukraina ja EL vahelisele tippkohtumisele tõi ta kaasa oma reformid ja tee Euroopasse, millel riik endiselt liigub, juhuks kui keegi selle unustanud on. 

Euroopa Nõukogu president Donald Tusk ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker hindasid, kiitsid, väljendasid ootusi ja lubasid integratsiooni suurendada. Lähitulevikus väljendatakse seda lõimumist eurodes — tippkohtumisel kiideti heaks EL kavatsus eraldada Kiievile miljard. See peaks olema märk reformide heakskiitmisest, sealhulgas ka korruptsioonivastase võitluse valdkonnas. Kõik on juba käega löönud asjaolule, et Kiievis vastu võetud korruptsioonivastane seadus tegi läbi mitmed muutused ega vasta enam IMFi nõuetele.

"Et veidigi raha teenida." Ukraina sõjaväelased tikuvad Euroopasse tööle >>

Kuna selline asi osutus võimalikuks ja kõik tundub lubatud olevat, peab proovima uuesti ka rahuvalvajate teema püstitust, otsustas Porošenko ilmselt. Vaatamata Moskva korduvatele kinnitustele, et rahuvalvajaid on Donbassi vaja ainult OSCE missiooni kaitsmiseks ja paigutada tuleks nad osapoolte eraldusjoonele, tõstatas Ukraina president taas oma kinnisidee saata ÜRO missioon Venemaa piirile. Tema sõnul aitab konflikti lahendada vaid Kiievi poolt kontrollimatu piiriosa sulgemine.

Ukraina võimudele on sõda vaja — repressiooonide õigustamiseks >>

Tegelikult võiks aidata hoopis tulevahetuse lõpetamine. Mitte selle, mis teoreetiliselt Minski lepetesse kirjutatud on ja milles arusaamatuil põhjustel pidevalt Venemaad süüdistatakse, vaid reaalse tulevahetuse. Viimaste päevade jooksul, mil Pjotr Porošenko end Euroopa ametnikega pildistada lasi ja nende ees reformidega hooples, tulistasid Ukraina relvajõudude suurtükid viiel korral Donbassi. Kuidas "Venemaa piiril" asuvad rahuvalvajad olukorda muudaksid, on täiesti arusaamatu.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Ukraina šantažeerib Euroopat ja Venemaad tuumarelvaga
Euroopa Komisjon tegi teatavaks Ukrainale miljardi euro eraldamise tingimused
Tagid:
Donbass, krediit, Majandusaabi, rahuvalvajad, reformid, laen, korruptsioon, ÜRO vaatlejad, EL, Jean-Claude Juncker, Donald Tusk, Petro Porošenko, Euroopa Liit, Brüssel, EL, Kiiev, Ukraina

Peamised teemad