13:04 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Välisuudised
lühendatud link
5210

Moskva ei jäta kahe Vene diplomaadi väljasaatmisele Ateenast ja veel kahele välisministeeriumi töötajale riiki sisenemise keelamise eest Kreekale vastamata, teatas Venemaa välisministeerium.

TALLINN, 11. juuli — Sputnik. Vene Föderatsiooni välisministeerium teatas RIA Novostile, et Kreml vastab lähiajal oma diplomaatide väljasaatmisele Kreekast. Ministeerium rõhutas, et tegu on standardse rahvusvahelise tava kohase reaktsiooniga vastaspoole sammudele.

Kreekast saadetakse välja kaks Vene diplomaati >>

Kolmapäeval, 11. juulil sai teatavaks, et Kreeka ametivõimud otsustasid kaks Vene diplomaati riigist välja saata ja keelata veel kahele maale sisenemise "riikliku julgeoleku vastu suunatud ebaseadusliku tegevuse eest."

Ateenas selgitatakse rakendatud meetmeid diplomaatide "sekkumisega Kreeka siseasjadesse", süüdistades neid teabe kogumises ja levitamises ning Kreeka riigiametnikele altkäemaksu andmises. 

Samas rõhutas Ateena, et soovib jätkuvalt Moskvaga häid suhteid säilitada ning kahe rahva vahelist sõprust edendada ning et tehtud otsus "puudutab üksnes nende nelja inimese tegevust, mitte aga Kreeka üldist head suhtumist Venemaasse." 

Kreeklased on huvitatud alternatiivse teabe saamisest

Sputnik Eesti juba kirjutas, et juuni alguses alustas tööd rahvusvahelise uudisteagentuuri ja raadio Sputnik toimetus Ateenas — Sputniku 23. esindus välismaal. Hetkel on Sputnik ainus kreeka keeles töötav Venemaa uudisteagentuur. 

Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjani sõnul ei olnud Kreekas siiani pidevat, hinnanguid ja fakte pakkuvat meediakanalit kogu maailmas toimuva kohta, mis erineks Euroopa peavoolumeediast. "Meie muutsime olukorda. Soovin toimetuse ajakirjanikele edu ja õnnitlen kõiki kreekakeelse Sputniku töö alguse puhul," ütles ta.

Venemaa side- ja massikommunikatsiooniministri asetäitja Aleksei Volini arvates on Sputniku toimetuse avamine Ateenas hiljuti möödunud "Venemaa ja Kreeka koostööaasta" parim saavutus. Tema meelest oli ammu aeg kahe riigi ja rahva traditsiooniliselt sõbralikke sidemeid tõsise meediaalase projektiga täiendada.

"Alustasime tööd selleks, et näidata kreeklastele maailma tähtsamate sündmuste mitmekülgsust ja rääkida ka huvitavatest uudistest riigi sees. Meie meeskonda kuuluvad kohalikud ajakirjanikud, kes mõistavad, kuidas häid uudiseid teha. Loodame, et Sputniku saabumine Kreekasse kehtestab ajakirjanduse jaoks uued standardid," ütles Sputnik Greece juht Regina Hohlova.

Mõni aeg tagasi korraldas Sputnik uuringu, mille tulemusena selgus, et 81% Kreeka kodanikest on huvitatud kõige mitmekülgsemast infost riigis ja maailmas toimuva kohta.

Kreeklased sundisid makedoonlasi riigi nime muutma >>

Tagid:
sümmeetriline vastus, diplomaat, väljasaatmine, Regina Hohlova, Margarita Simonjan, Ateena, Kreml, Kreeka, Moskva, Venemaa

Peamised teemad