06:27 05. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Välisuudised
lühendatud link
4901

Välisriigid ilmutavad huvi projekti "Korteež" autode vastu, ütles projekti arendamises osalenud Peterburi polütehnilise ülikooli professor Aleksei Borovkov.

TALLINN, 14. juuli — Sputnik. Varem teatas tööstus-ja kaubandusministeerium, et Araabia Ühendemiraatide ettevõtte Tawazun julgeoleku- ja arengufond allkirjastas kokkuleppe "Korteež" projekti autosid tootva ühisettevõttega Aurus liitumiseks ja investeerib sellesse 110 miljonit eurot, teatab RIA Novosti.

"Arvan, et see on ennekõike tingitud asjaolust, et meie president näitas seda autot AÜE riigipeale, palus tal sellesse sisse istuda ja nii edasi. See on rikas riik ja seal on palju inimesi, kes oleksid valmis sellise klassi autosid ostma ja vaatama," ütles Borovkov.

"Nüüd toimub kohtumine Helsingis (USA president Donald Trumpiga). Auto viidi sinna ja Soome meedia edastas sellest videoteabe. Huvi stimuleerib ka see, et auto sõitis esmakordselt väljapoole Vene Föderatsiooni piire," lisas ta.

Tallinna linnajuhid saavad uue ametiauto, illustratiivne foto
© Sputnik / Владимир Песня

Projekt "Korteež" on riigipeadele mõeldud ühtsele moodulplatvormile ehitatud luksusautode perekond. Vabamüügile ilmuvad need autod 2019. aasta esimeses kvartalis kaubamärgi Aurus all.

Mercedes-Benz esitles superautot Project One>>

Vladimir Putin sõitis 7. mail Kremli esimesest korpusest oma inauguratsioonitseremooniale Kremli suurde paleesse "Korteež" projekti limusiinis.

Borovkov on varem rääkinud, et ärimehed, sealhulgas välismaalt, on Aurus autode vastu huvi tundnud ja avaldanud veendumust, et Aurus sedaanide, maasturite ja väikebusside tootmine võiks end ära tasuda. Võrreldes limusiiniga saavad need mudelid olema odavamad, kuid nende tehnilised omadused ei oleks halvemad.

Tagid:
Aurus, Korteež, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad