06:14 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
69 0 0

Euroopa Liit jääb truuks seisukohale, et Ukraina kriisi ainsaks lahendusviisiks on Minski kokkulepete igatine järgimine, teatas esmaspäevasel pressikonverentsil Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

TALLINN, 16. juuli — Sputnik. "Täna arutame ka naaberriikides asetleidvat poliitilist olukorda, sealhulgas Ukraina konflikti," teatas Tusk Euroopa Liidu ja Hiina Rahvavabariigi tippkohtumise raames toimunud ühisel pressikonverentsil Hiina Riiginõukogu esimehe Li Keqiangi ja Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckerig, vahendas RIA Novosti

Tusk tegi teatavaks Trumpi suhtumise Ukrainasse >>

Ta rõhutas et "meie seisukoht seisneb selles, et Ukraina konflikti ainsaks ratsionaalseks lahenduseks jääb Minski kokkulepete igakülgne täitmine."

Ukraina võimud alustasid 2014. aasta aprillis sõjalist operatsiooni isehakanud Luganski Rahvavabariigi ja Donetski Rahvavabariigi vastu, kes pärast riigipööret Ukrainas 2014. aasta veebruaris kuulutasid välja oma iseseisvuse. ÜRO viimastel andmetel on konflikti ohvriks langenud üle 10 000 inimese.

Donbassi olukorra lahendamise küsimus on arutamisel, sealhulgas Minski kontaktrühma kohtumiste käigus, kus alates 2014. aasta septembrist on vastu võetud juba kolm dokumenti, mis sätestavad samme konflikti leevendamiseks. Ent ka pärast vaherahulepete sõlmimist konflikti osapoolte vahel kestavad tulevahetused edasi.

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump teatas Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskile, et ta on huvitatud Venemaa Ukraina poliitika motiividest, tunnistades samas, et Ukraina enda osas on tema entusiasm tunduvalt väiksem, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kiievi uus võiduplaan Moskva üle >>

"Meie mitme vestluse käigus ei varjanud Trump, et ta on Ukrainast oluliselt vähem vaimustunud ja mõistab paremini seda, mida Venemaa Ukrainas teinud on," ütles Tusk.

Tagid:
lahendus, poliitika, kokkulepe, tippkohtumine, EL, Euroopa Ülemkogu, Donald Tusk, Hiina, Ukraina

Peamised teemad