22:36 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
10531

Ameerika telekanal CNN reageeris ülima emotsionaalsusega sellele, et Venemaa presidendi Vladimir Putini lennuk maandus Helsingis planeeritud ajast veidike hiljem.

TALLINN, 16. juuli — Sputnik. "Ma olen vapustatud, et praegu sanktsioonide all oleva riigi president sunnib vaba maailma liidri ootele," teatas telekanali ajakirjanik Kaitlan Collins. Ta ei selgitanud, mil moel võivad majanduspiirangud lennuki hilinemisega seotud olla, vahendas RIA Novosti.

Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis >>

Samas saabus USA president läbirääkimistele hiljem kui Venemaa juht, vaatamata sellele, et Trumpide abielupaar saabus Sooma pealinna juba eile õhtul. Vladimir Putinil tuli Helsingi presidendipalees oma USA kolleegi 20 minutit oodata oodata.

Enne Putini lennukit sõitis Soome lahe kohal suur Vene luurelennuk, selgub Flightradari pildist, vahendas Eestinen viitega MTV-le.

Tegemist oli lennukiga Berijev A-50, mis lendas enne Putini lennukit Iljušin II-95-300. Uus Beriejvi-tüüpi lennuk suudab tuvastada ohuallikad nagu pommituslennukid, hävitajad, tiibraketid ja tankid.

Luurelennuk sõitis Moskvast Soome lahele ja seejärel Kaliningradi. Lennuk maandus Kaliningradis ja tõusis pärast seda uuesti õhku.

Mõni aeg pärast luurelennukit startis samal marsruudil Putini lennuk.

Samalaadne Berijev A-50 on lennanud varemgi Soome kohal, vahendab MTV.

Trump: suhted Venemaaga on USA rumaluse pärast rikutud >>

Venemaa president Vladimir Putin ja USA riigipea Donald Trump kohtusid 16. juulil Helsingis. Sellest sai Putini ja Trumpi esimene täisformaadis ametlik kahepoolne kohtumine.

Teema:
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
Tagid:
hilinemine, hüsteeria, poliitika, kohtumine, lennuk, CNN, Donald Trump, Vladimir Putin, Soome, USA, Venemaa

Peamised teemad