00:55 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
4010

Venemaa investeeringud USA riigivõlakirjadesse on väikseimad alates 2007. aastast ja on praegu USA rahandusministeeriumi andmetel 14,9 miljardit USA dollarit. Ainuüksi aprillist maini vähenes Venemaa osakaal USA riigivõlakirjadesse kolmekordselt.

TALLINN, 18. juuli — Sputnik. Moskva hakkas aktiivselt investeerima USA valitsuse võlakirjadesse 11 aasta eest, varem selliseid investeeringuid ei tehtud. Maksimumtase oli oktoobris 2010 — 176,3 miljardit dollarit, vahendas RIA Novosti

Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis >>

Märtsis 2018 oli Venemaa USA riigi väärtpaberite suurimate omanike nimistus 16. kohal, kuid juba aprilliks oli ta pooltest neist vabanenud ja langenud 22. kohale, omades väärtpabereid vaid 48,7 miljardi dollari eest.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Nüüd ei kuulu Venemaa enam isegi 33 suurima võlakirjaomaniku hulka. Võlausaldajate nimekirja eesotsas on Hiina, kellel on USA võlakirju ligikaudu 1,2 triljonit dollari eest.

Venemaa Keskpanga juht Elvira Nabiullina selgitas, et Keskpank järgib välisreservide mitmekesistamise poliitikat ja võtab otsuste tegemisel arvesse kõiki, sealhulgas finants-, majandus- ja geopoliitilisi riske.

Venemaa president Vladimir Putin ja Ameerika Ühendriikide president Donald Trump kohtusid 16. juulil Helsingis esimest korda väljaspool rahvusvaheliste foorumite raamistikku.

Paanika USA-s: Trump reetis omad ja sai Putinilt mõjutusvahendi >>

Maailma meedia nimetas seda "Ameerika Ühendriikide ja Venemaa tippkohtumiseks", mis näitab kõrgendatud huvi kohtumise vastu. Presidendid hindasid suhtlemist positiivselt, sündmuse tõeline tähtsus saab selgeks alles aja möödudes.

Tagid:
rahandus, väärtpaberid, investeering, majandus, võlakiri, rahandusministeerium, Venemaa, USA

Peamised teemad