13:05 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
6412

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kurtis Vene prankeritele Trumpi üle.

TALLINN, 18. juuli — Sputnik. Vene prankerid Vladimir Kuznetsov (Vovan) ja Aleksei Stoljarov (Lexus) väitsid, et arutasid end Armeenia peaministrina esitlenud Nikol Pašinjani ja Euroopa Komisjoni juhi Jean-Claude Junckeriga rahvusvahelist olukorda ning kutsusid ta Jerevani šašlõkki sööma.

Lisaks sellele suhtlesid nad Euroopa diplomaatia juhi Federica Mogheriniga. Telefonivestluste, mille salvestused on RIA Novostil olemas, sisu põhjal otsustades leidsid need kõned aset vahetult pärast Pašinjani valimist peaministriks.

Trampides Ida-Euroopas>>

Telefonikõnes Junckeriga kurtsid Vovan ja Lexus USA-poolse survestamise üle.

Vastuseks väitis euroametnik, et "meil tuleb ikka ja jälle härra (USA president Donald – toim.) Trumpile selgitada, kuidas maailm on korraldatud. Ta ei saa aru, mis toimub. Ja meil tuleb veenduda selles, et ta Armeenias toimuvat paremini aduma hakkab. Tore. Kõik on hästi. Soovin edu!" lausus Juncker.

Pranker kutsus ühtlasi Euroopa Komisjoni juhti Jerevani, kus "valmistatakse oivalist armeenia barbecue´d, meil nimetatakse seda šašlõkiks. Vovan ja Lexus tegid Junckerile ettepaneku Jerevani linnaväljakul šašlõkki küpsetada ja korraldada "omamoodi rahvakoosolek".

"See kõlab ka päris kenasti! Ma tulen tuleval aastal. Sel aastal ei ole see enam võimalik, aga tuleval aastal me leiame sobivad kuupäevad ja võimaluse," teatas Juncker.

Mogherini omakorda rääkis vestluses prankeritega Armeenia uue valitsuse ees seisvast vajadusest säilitada häid suhteid kõigi partneritega ja mitte teha valikut ühe riigi kasuks, et ei korduks Ukraina stsenaarium. Ehkki seejures möönis ta, et Brüssel ei ole niisugust lähenemist küll alati toetanud.

"Muidugi mitte. Meil tuleb tegutseda väga ettevaatlikult ja vältida igasugust sellesuunaliste sündmuste arengut. Samas tuleb tingimata rõhutada, et Armeenia on riik, kellel on õigus teha oma valik," väitis Mogherini.

Ta lisas, et Brüssel ei palu "sõprust igal juhul ilmtingimata". "Ma tean, et varem toetasime me teistsugust lähenemist, aga meie jaoks on oluline, et me tunnetaksime seda vabadust ja tegutsemisruumi, et meil ei tuleks teha valikut ühe või teise partneri kasuks," rõhutas Mogherini.

Poliitik lisas, et see on vältimatuks tingimuseks konstruktiivsele partnerlusele, aga "mitte alati ei poolda kõik niisugust lähenemisviisi."

Tagid:
Euroopa Komisjon, pranker, Jean-Claude Juncker, Donald Trump, Armeenia, EL, USA

Peamised teemad