10:51 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Välisuudised
lühendatud link
15440

Kaitseministeerium teatas, et Vene sõjalise julgeoleku tugevdamise raames loodud hüperhelilõhkepeade "Avangard" väljatöötamine jõudis lõpule.

TALLINN, 19. juuli — Sputnik. "Venemaa sõjatööstuskompleks lõpetas täiesti uute tehniliste näitajate ja planeeriva lõhkepeaga raketikompleksi "Avangard" arendustööd. Haruettevõtted alustasid seadeldise masstootmist", täpsustab raport, vahendab RIA Novosti

President Vladimir Putin rääkis Otseliini saates Venemaa heidutusvõimest ja tulevikuplaanidest, illustreeriv foto
© Sputnik / Алексей Филиппов

Ministeeriumist teatati, et raketi planeeriv lõhkepea kulgeb mitmekümne kilomeetri kõrgusel tihedates atmosfäärikihtides, erinevalt kontinentidevaheliste rakettide traditsioonilistest tuumapeadest, mis lendavad sihtmärgi suunas piki ballistilist trajektoori.

Maksimaalne kiirus, mida "Avangard" arendada suudab, ületab heli kiirust rohkem kui 20 korda. Uue kompleksi lennutrajektoori ettearvamatus saavutatakse tema manööverdusvõime ja raketitõrjetsoonide vältimisoskuse abil.

Teisipäeval täpsustati, et "Avangardid" saavad kuumakindlast titaanist valmistatud korpuse.

USA meedia Venemaa superrelvast: Putin ei blufi >>

Paralleelselt masstootmise käivitamisega alustati ettevalmistusi relvasüsteemi kasutuselevõtuks. 

"Strateegiliste raketivägede Dombarovski piirkonna üksustes valmistatakse "Avangardidele" vajalikku taristut ning katsetatakse tema lahingomadusi ning tööparameetreid, mis tagab keeruliste relvade õigeaegse häirevalmidusse seadmise", ütles strateegiliste raketivägede juhataja asetäitja relvastuse alal, kindralmajor Sergei Poroskun.

"Avangard"

Märtsis föderaalassamblee ees esinenud Vladimir Putin teatas, et Venemaal on loodud "Avangardi" nime kandev süsteem, mis suudab läbida tihedais atmosfäärikihtides mandritevahelisi distantse helist vähemalt 20 korda kiiremini. 

Seejärel lisas Venemaa asepeaminister Juri Borissov, kes töötas tol ajal kaitseministri asetäitjana, et ministeerium allkirjastas lepingu "Avangardide" esimese partii seeriatootmiseks.

Juunis nimetas Venemaa riigipea süsteemi "absoluutseks relvaks", millele ei leidu lähitulevikus analooge ühelgi riigil.

Ta tuletas ka meelde, et Moskva hakkas süsteemi välja töötama vastuseks USA ühepoolsele väljumisele raketitõrjesüsteeme keelavast lepingust.

Nagu Sputnik Eesti juba varem kirjutas, on aerokosmiline süsteem "Avangard" oma olemuselt planeeriv tiibadega lõhkepea, mis ballistilise raketi abil ülilühikese ajaperioodi jooksul kosmosesse viiakse.

Sihtmärgi suunas planeerides kiirendab ta oma lendu 20-kordse helikiiruseni, manööverdades samal ajal õhu- ja raketitõrjerelvade jaoks ettearvamatul trajektooril.

"Tohutu hõõrdumise tõttu moodustub "Avangardi" ümber plasmapilv. Elektronkomponentide kaitsmiseks sobiva korpuse materjalide väljatöötamiseks on tehtud tohutu töö. Tegu on praktiliselt meteoriidiga, mida ükski tõrjesüsteem peatada ei suuda," teatas president Putin märtsis.

Monoploki konstruktsioon võimaldab plaaneril kanda megatonnideni ulatuva võimsusega laengut eriti tähtsate objektide hävitamiseks sügaval vaenlase tagalas. Tasub märkida ka "lõhkepea" universaalsust — teda võib välja lasta nii šahtist, mobiilsest maismaakompleksist kui ujuvplatvormilt. 

© Минобороны РФ
Raketisüsteemi "Avangard" šahtversiooni paigaldamine

 

Samal teemal

Lihtsalt uskumatu - Vladimir Putin tutvustas Venemaa uusi superrelvi
Tagid:
hüperhelikiirus, Avangard, tiibrakett, Strateegilised raketiväed, Juri Borissov, Sergei Poroskun, Vladimir Putin, Dombarovsk, Venemaa

Peamised teemad