18:04 26. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Välisuudised
lühendatud link
19210

Briti maismaasõja strateegia tehniline alus – tank Challenger, mida Ühendkuningriigis peetakse kaasaegse tankiehituse musternäidiseks, osutus surmavaks mitte ainult potentsiaalsete vastastele, vaid ka oma meeskonnale.

TALLINN, 19. juuli — Sputnik. Briti armee peamise relvasüsteemi suurtüki konstruktiivne viga muutis selle "tulekeraks", kirjutas The Times.

27-aastane kapral Matthew Hatfield, kes oli vastutav laskemoona sisestamise eest relva laskemehhanismi ja 31-aastane tankikomandör Darren Neilson said surmavalt vigastada "Challenger 2" torni plahvatuses Castlemartini polügoonil Pembrokeshires, Edela-Walesis.

Paldiskisse saabusid Ühendkuningriigi tankid >>

Lööklaine paiskas Nelsoni tornist välja. Järgmisel päeval surid mõlemad pereisad, Afganistani ja Iraagi kampaania veteranid haiglas. Hukkunud tankimeeskond viis läbi nn "külalislaskmist", mille eesmärk oli demonstreerida teistele üksustele tanki võimekust.

Vanemuurija Louise Hunti läbiviidud uurimine tuvastas tragöödia põhjuse. Selgus, et spetsiaalne õhukindel lukk, mis tulistamise hetkel lukustub ega lase plahvatusohtlikel gaasidel torni sisemusse sattuda, lihtsalt puudus — see oli pärast eelmist laskeharjutust hoolduseks demonteeritud.

Suurtükilasust tingitud kõrge rõhk tõi kaasa tornis olnud nelja võimsa mürsu detoneerimise ja põhjustas meeskonna hukkumise. Koroner Hunt pöördus kaitseministeerium ja Challenger 2 tanki tootva korporatsiooni BAE Systems poole nõudega karmistada relvastuses oleva 200 seda tüüpi tanki julgeolekuprotseduure.

Ühendkuningriigi Kindralstaabi ülem, kindral Sir Nick Carter usub, et Briti relvajõud jäävad oma arengus tänaste eesmärkide saavutamisel ja ülesannete täitmisel ajast maha. Skandaalne kaitseminister Gavin Williamson jätkab praegu rahandusministeeriumiga võitlust valitsuskabinetis, et vältida relvajõudude rahastamise vähendamist.

Lõdva randmega: Ühendkuningriigi kaitseminister kuulutas Venemaale sõja >>

Briti ekspert Nicholas Drummond ütles ajakirjale Stern otsesõnu, et Vene tank T-14 "Armata" on tankiehituses suur samm edasi. Kui lähtuda tanki T-14 avaldatud tehnilistest andmetest, siis ületab see tank kõik vanad NATO tankid, sealhulgas "Leopard 2", M1A2 "Abrams" ja "Challenger 2". T-14 kaalub 30% vähem ja tal on paremad lahinguomadused.

Демонстрация танка Т-14 Армата
Министерство обороны РФ
Vene tank T-14 "Armata"
Tagid:
surmav, sõjaväetehnika, tank, lahingumasinad, surm, Challenger, kaitsevägi, armee, Suurbritannia

Peamised teemad