23:06 07. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Välisuudised
lühendatud link
0 0 0

Donald Trump kutsub Vladimir Putini sügisel Washingtoni.

TALLINN, 20. juuli — Sputnik. USA president Donald Trump kutsub Venemaa president Vladimir Putini sel sügisel Washingtoni, ütles USA presidendi pressiesindaja Sarah Sanders, edastab RIA Novosti.

"Helsingis nõustus president dialoogi jätkamisega kahe riigi julgeolekunõukogu töötajate tasemel. President Trump palus John Boltonil (riikliku julgeoleku nõunik — toim.) kutsuda president Putin sügisel Washingtoni. Selle arutelu juba käib," kirjutas Sanders Twitteris.

Varem teatas Valge Maja juht, et ootab uut kohtumist Venemaa presidendiga kannatamatult. Järgmisel kohtumisel loodab Trump arutada terrorismivastast võitlust, Iisraeli julgeolekuküsimusi, tuumarelva levikut, küberrünnakuid, majanduskoostööd, Ukrainat, rahu saavutamist Lähis-Idas, Põhja-Koread ja muid teemasid.

Putin tegi Trumpile ettepaneku korraldada Donbassis rahvahääletus

Varem tegi Venemaa president Vladimir Putin Helsingi kohtumisel Ameerika riigipeale ettepaneku korraldada rahvahääletus kui Donbassi kriisi lahendamise võimalust, teatab Bloomberg.

Trump teatas Venemaa sekkumisest USA presidendivalimistesse>>

Putini kohtumisel Venemaa suursaadikute ja alaliste esindajatega viibinud teabeagentuuride allikate teatel peetakse silmas rahvusvaheliste organisatsioonide egiidi all läbi viidavat referendumit, kus omaalgatuslike Donetski ja Luganski rahvavabariikide elanikud ütleksid välja oma seisukoha territooriumi staatuse kohta. Putin ja Trump leppisid kokku selle plaani avalikustamises, et USA president võiks seda arutada, lisasid Bloombergi vestluskaaslased.

USA luurejuht on üllatunud

Ameerika Ühendriikide rahvuslik luurejuht Daniel Coates oli üllatunud, kui talle teatati Valge Maja kavatsusest kutsuda Venemaa president Vladimir Putin sügisel Washingtoni.

Venemaa kaitseministeeriumi avaldus annab tunnistust rahu kehtestamisest Süürias>>

"Korrake, palun. Ma kuulsin äkki valesti. Okay. See on midagi erilist," ütles ta naerdes, kui Aspeni foorumi moderaator talle sellekohase teate ette luges.

Coatesi sõnul ei teadnud ta ettevalmistatavast kutsest midagi.

Tippkohtumine Helsingis

Putini ja Trumpi esimene täiemahuline kohtumine toimus 16. juulil Soome pealinnas. Nende vestlus kestis kokku neli tundi. See algas neljasilmavestlusega, mis kestis oodatust kauem. USA riigipea hindas kohtumist kohe pärast selle lõppu positiivseks.

Lõpp-pressikonverentsil ütles Putin, et pooled arutasid läbi peaaegu kogu kahepoolsete suhete ja rahvusvahelise tegevuse spektri ning jõudsid mõnes punktis isegi praktiliste kokkulepeteni. Muuhulgas otsustati teha koostööd julgeoleku valdkonnas.

Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis>>

Lisaks rõhutas Ameerika president veelkord, et "salakokkulepet" Moskvaga ei sõlmitud. Ameerika liider ütles ka, et suhted Venemaaga on olulised Ameerika Ühendriikidele ja kogu maailmale ja et Moskva ja Washington peavad leidma koostöövõimaluse. Tippkohtumine ja selle tulemused põhjustasid Trumpi poliitiliste vastaste ägeda kriitikatormi.

Tagid:
LKA, Donald Trump, Vladimir Putin, president, Washington, Venemaa, USA

Peamised teemad