01:38 19. September 2019
Kuula otse
  • USD1.1053
  • RUB70.9405
Vene välisminister ja Mike Pompeo

Lavrov ja Pompeo arutasid Vene-USA suhete normaliseerimist

© Фото : МИД РФ
Välisuudised
lühendatud link
3520

Vene välisminister Sergei Lavrov ja USA välisminister Mike Pompeo arutasid telefonivestluses riigipeade Helsingi tippkohtumise järel kahe riigi suhete arendamise väljavaateid ning nende normaliseerimist, teatas Vene välisministeerium.

TALLINN, 22. juuli — Sputnik. Välisametkondade juhid vahetasid mõtteid suhete edasise arendamise väljavaadete üle kahe riikide vahel, et normaliseerida neid võrdsel ja vastastikku kasulikul alusel jätkuna Vene-USA tippkohtumisele Helsingis 16. juulil," teatas Vene ministeerium.

Ametkonna sõnul arutasid välisministrid ka olukorda Süürias ja selle ümber, muuhulgas Venemaa ja USA potentsiaalselt läbikäimist teiste riikide kõrval humanitaarküsimuste lahendamiseks Süürias, vahendab portaal Pealinn.

Avaldusest nähtus, et Lavrov ja Pompeo arutasid ka Põhja-Korea tuumarelvitustamisele suunatud jõupingutuste toetamisega seotud eesmärke.

Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis>>

Vene välisminister juhtis tähelepanu ka "USA võimude lubamatutele tegudele seoses Vene kodaniku Maria Butina vahistamisega fabritseeritud süüdistuste alusel ja vajadusele ta kiiresti vabastada", teatas Vene välisministeerium, lisades, et telefonivestlus peeti USA initsiatiivil.

Putin ja Trump pidasid Helsingis esimese kahepoolse kohtumise pärast USA presidendi ametisse astumist 2017. aasta jaanuaris.

Tagid:
Mike Pompeo, Sergei Lavrov, USA, Venemaa

Peamised teemad